Kad izmeklētāji atklāja, ka par sieviešu slepkavībām atbildīgs ir milicijas slepenais aģents Rogoļovs, nekavējoties tika organizēta aizturēšana. Rogoļovs atzinās vairākās slepkavībās un radīja sarežģījumus - atklājās, ka trīs puiši ir nepatiesi notiesāti un vairākas cietušo liecības vienkārši izmestas papīrgrozā.
Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Latviju pāršalca vēstis par vairākām jaunu sieviešu slepkavībām - viņu līķus vienu pēc otra atrada pie dažādām dzelzceļa stacijām. Padomju laikos grūti atrisināmi noziegumi vienkārši netika reģistrēti, tāpēc izmeklētāji ilgi nesaskatīja kopsakarības.
Raksta pirmo daļu lasi ŠEIT.
Lai izmeklēšana virzītos uz priekšu, izmeklētāji neņēma vērā medicīniskās ekspertīzes, bet gan uzklausīja melīgas liecības un "izsistas" atzīšanās. Tomēr notikumu gaita mainījās, kad kāds mākslinieks pēc aculiecinieku stāstītā uzgleznoja varmākas portretu - kā vainīgo atpazina Iekšlietu ministrijas darbinieku Staņislavu Rogoļovu.
Raksta otro daļu lasi ŠEIT.
Rakstā izmantoti fragmenti no 2011. gadā LNT radītās un Ilzes Šņores režisētās filmas "Maniaks", kas veidota pēc Andra Grūtupa vēsturiskā romāna "Maniaks" motīviem.
1982. gada 13. maijā uz Kriminālmeklēšanas pārvaldi piezvanīja milicijas vecākais leitnants Valērijs Išboldins. Viņa aģents ziņoja, ka redzējis Staņislavu Rogoļovu Ulbrokā pie kādas dāmas. Aģents arī varēja norādīt precīzu vietu - Rogoļovs mītot vienstāva koka barakā Institūta ielā.
Aizturēšana kā spriedzes filmā
"Mans uzdevums bija nodrošināt to, ka viņš tiek konvojēts - mana funkcija bija organizēt viņa aizturēšanu. Nekāds milzīgs pasākums tur nebija - aizbrauca divi darbinieki, šoferis un aizturēja," stāsta ģenerālis Aloizs Blonskis.