Anna, kura ir 40 gadus veca psiholoģijas praktikante, nodeva sev atsūtīto "krāniņbildi" policijai.
"Mēs satikāmies iepazīšanās portālā un devāmies pusdienās. Viņš bija ļoti pievilcīgs, tomēr saiknes starp mums nebija. Sešu mēnešu vēlāk negaidīti saņēmu "krāniņbildi". Es piezvanīju policijai un teicu, ka viņiem droši vien ir svarīgākais lietas darāmas, taču viņiem vajadzētu zināt, par šo čali."
Policija izturējās ar sapratni un uztvēra to, kā ģimenes vardarbības gadījumu, tomēr tas Annu neapturēja justies dusmīgai un traucētai.
Kādi vīrieši uzskata, ka tas ir pieņemami nejauši ielauzties sievietes personīgajā telpā un aizsūtīt viņai sava locekļa bildi? Visiem aptaujas dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem, kas izmēra tādas viņu personības iezīmes kā narcisisms un divu veidu seksisms:
- naidīgais (atklāti aizspriedumi pret sievietēm),
- labestīgais (vīriešiem ir jāaizstāv sievietes).
"Vīrieši, kuri ir sūtījuši "krāniņbildes", uzrādīja augstākus rezultātus narcisismā un abu seksisma veidu rādītājos," skaidroja Pedersena.
Vai viņa par pētījuma rezultātiem bija pārsteigta?
"Daži rādītāji ir pārsteidzoši. Kāds no diskursiem, kas saistīts ar šo tematu, liek domāt, ka vīrieši ienīst sievietes. Savukārt kāds feministu diskurss var citas idejas. Piemēram, ka vīrieši izmanto šo stratēģiju, lai saglabātu patriarhātu. Taču mūsu pētījums parāda to, ka vīrieši, kuri sūta sava dzimumlocekļa bildes citiem, uzrāda augstākus rezultātus naidīgā un labestīgā seksisma īpašībā. Uz jautājumu, kādēļ viņi to dara, seksisma motīvi nebija izplatīti," norāda pētniece.
Pētījumā tika secināts, ka daudzi "krāniņbilžu" sūtītāji ir nepareizu motīvu vadīti, bet ne naidīgi noskaņoti. Tikai sešiem procentiem no sūtītājiem ir spēcīgi aizspriedumi pret sievietēm.
"Jāatceras, ka piekrišana ir seksīga," intervijas beigās atzina Pedersena.
"Ja sieviete vēlas redzēt tavu dzimumlocekli, tad viņa to pajautās."