Uzbrukumi sievietēm turpinājās - lai izmeklēšana virzītos uz priekšu, izmeklētāji neņēma vērā medicīniskās ekspertīzes, bet gan uzklausīja melīgas liecības un "izsistas" atzīšanās. Tomēr notikumu gaita mainījās, kad kāds mākslinieks pēc aculiecinieku stāstītā uzgleznoja varmākas portretu. Izrādījās, ka viņu pazīst Iekšlietu ministrijas darbinieki.
Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Latviju pāršalca vēstis par vairākām jaunu sieviešu slepkavībām - viņu līķus vienu pēc otra atrada pie dažādām dzelzceļa stacijām. Padomju laikos grūti atrisināmi noziegumi vienkārši netika reģistrēti, tāpēc izmeklētāji ilgi nesaskatīja kopsakarības.
Raksta pirmo daļu lasi ŠEIT.
Rakstā izmantoti fragmenti no 2011. gadā LNT radītās un Ilzes Šņores režisētās filmas "Maniaks", kas veidota pēc Andra Grūtupa vēsturiskā romāna "Maniaks" motīviem.
1980. gada rudenī uzbrukumus piedzīvoja septiņas sievietes - viņu vidū arī kāda milicijas leitnante, kura, rīta agrumā, ejot uz dzelzceļa staciju Lielupē, piesaistīja noziedznieka uzmanību. Viņš mēģināja sievieti izvarot un sadurt. Milicijas darbiniecei paveicās un viņa aizmuka.
Pavasarī noziegumi atsākās ar jaunu sparu, taču izmeklētāji nereti slepkavībām rada oriģinālus izskaidrojumus.
Piemēram, 1981. gada 13. jūlijā Vecāķos savā dzīvoklī atrada nogalinātu 16 gadus vecu meiteni. Izmeklētāji konstatēja, ka cietusī mirusi dabīgā nāvē, neskatoties uz asins traipiem istabā, kur atrada līķi.
Melīga aculieciniece lietas atrisināšanai
Dīvainie sieviešu nāves gadījumi, kuriem neatrada izskaidrojumu, sabiedrībā viesa aizvien lielākas bailes un paniku. Rajona nodaļās auga neatklāto lietu skaits. Rīgā un tās tuvumā klīda baumas par uzbrukumiem, tāpēc tumšajā laikā sievietes baidījās iziet uz ielas - par briesmīgajiem notikumiem stāstīja kaimiņš kaimiņam un draugs draugam.