Rīgas vicemērs, "Rīgas centrāltirgus" akcionāra pārstāvis (NDF) Vadims Barraņiks atklāja, ka "dot iespēju ieguldīt un pēc tam uzlikt pašvaldībai par pienākumu to apmaksāt, absolūti nebūtu ne godīgi, ne saprātīgi, ne arī būtu kāda interese".
Līguma izpilde bija Ušakovam svarīga. Tobrīd Rīga bija bez vadības, Dainis Turlais bija nogāzts, Burovam trūka atbalsts. Ušakovs prasīja Burovam nodrošināt līguma turpināšanu centrāltirgū, pretī Solot Saskaņas balsis par viņu kā mēru. Bet par Burovu nobalsoja arī Barraņņiks ar pārējiem neatkarīgajiem deputātiem.
Barraņiks neatkāpjas no līguma pārskatīšanas un augustā Centrāltirgus valdei lūdzis izvērtēt divus scenāriju - vai izslēgt strīdīgo pantu vai līgumu lauzt. Būvtatļauja beidzas pēc 3 mēnešiem un nekādi būvniecības darbi joprojām nav uzsākti.
"Plānotais projekta apjoms ir 9 miljoni, pat nedaudz pāri. Tādas naudas mums nav. Tātad paši mēs to attīstīt nevaram. Ja tas projekts notiek tajā apjomā arī īstenots, tad tas varētu būt plus. Kaut vai, ja mēs runājam par cilvēku plūsmu," AS "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.
Igauņu kompānijas meitas uzņēmuma SIA "Promenex" juridiskā adrese ir Centrāltirgū. Tomēr valdes locekli Maksimu Rjabčikovu šeit sastapt neizdodas. Rjabčkovs ir saistīts arī ar citu nomnieku "Kaufmann Concepts", kam iznomāts Vidzemes tirgus. Ar tirgu apsaimniekošanu saistītie uzņēmumi aizved līdz uzņēmējam un bijušajam Ušakova padomniekam Ērikam Teilānam.
Visdrīzāk lielveikala būvniecība bija galvenais Prominex mērķis. Taču projekts iestrēga un nekas nav uzbūvēts. Maxima Latvija atklāj, ka sarunas par lielveikalu rūpniecības preču teritorijā tiešām notikušas vairāku gadu garumā. Taču sadarbība šogad pārtrūkusi.