Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Latviju pāršalca vēstis par vairākām jaunu sieviešu slepkavībām - viņu līķus vienu pēc otra atrada pie dažādām dzelzceļa stacijām. Sabiedrība dzīvoja bailēs, taču milicija ilgi nespēja notvert slepkavu.
Par neatklātajām lietām tajā laikā avīzēs nerakstīja, taču baumas izplatījās un, iespējams, klusēšanas dēļ, sabiedrībā panika tikai pieauga. Sievietes baidījās tumsā pat iziet uz ielas.
Latvija piedzīvoja nežēlīgākā sērijveida slepkavas uzbrukumus.
Rakstā izmantoti fragmenti no 2011. gadā LNT radītās un Ilzes Šņores režisētās filmas "Maniaks", kas veidota pēc Andra Grūtupa vēsturiskā romāna "Maniaks" motīviem.
Līķis viesistabā un varmāka vīrs
1981. gada 7. maijā kāds vīrietis, neko ļaunu nenojauzdams, atgriezās mājās no viesībām. Sieva uz mājām Ķekavā bija aizbraukusi jau iepriekšējā naktī ar pirmo autobusu, taču mājās vīru sagaidīja nevis sieva, bet gan miliči un raudoša sievas māte. Sievas līķis gulēja lielajā istabā uz dīvāna. Sieviete bija kaila, kājas plaši ieplestas, sejā dīvaina sāpju grimase, uz kakla tumši sarkana švīka.
Pāris nedzīvoja saticīgi - abi daudz strīdējās. Viesībās bija izcēlusies kārtējā ķilda un sieva bija nolēmusi mājās braukt agrāk. Kā vēlāk noskaidroja izmeklētāji, sievieti labi atcerējās autobusa šoferis.
Viņš stāstīja, ka Baldonē esot iekāpusi kāda krietni iereibusi dāma un reizē ar viņu arī kāds vīrietis - pieklājīgi saģērbies, masīvas miesasbūves un izskatīgs. Abi esot mīlīgi sēdējuši un kopā Ķekavā izkāpuši no autobusa. Šoferis sievietes pavadoni labi atcerējās un varēja izmeklētājiem precīzi noraksturot - tumši, lokaini mati, masīvs deguns, apaļa seja.