Katra trešā sieviete Latvijā reizi mūžā piedzīvo fizisku vai seksuālu vardarbību. Puse no upuriem palīdzību nemeklē. Kā izrauties no vardarbnieka - upura - glābēja trīsstūra un sākt jaunu dzīvi? Sarunā ar portālu "Apollo" skaidro psihoterapeits, seksologs un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs.
"Teiciens "ja sit, tad mīl" pārceļojis dzīvē no krievu filmu kultūras. Man ir žēl, ka tiek aplūkota tikai viena veida vardarbība ģimenē, jo vardarbība nekad nav viena, piemēram, tikai pret sievieti. Ja tur [ģimenē] ir vardarbība, tad tā ir visiem. Un vardarbība ir arī pret vīrieti," situāciju skaidro Šulcs.
Viņš norāda, ka tad, ja, piemēram, vardarbības izraisītājs aizies no ģimenes vai sieviete viņu patrieks, vai viņš nonāks cietumā, vardarbība ar to nebeigsies.
"Tā turpināsies kādā citā formā - vai nu tā būs vardarbība pret bērnu, iespējams, sieviete pati izturēsies vardarbīgi pret šo bērnu. Vai arī sieviete sameklēs sev partneri, kurš atkal būs vardarbīgs," skaidro speciālists.
Upura - vardarbnieka - glābēja trīsstūris
"Šāda parādība, kad cilvēks paliek vardarbīgās attiecībās un nemeklē palīdzību, aug no tā saucamā upura - vardarbnieka - glābēja trīsstūra. Tas nozīme, ka vardarbība ir sistēma. Ja ir vardarbnieks, noteikti kaut kur ir upuris, kaut kur ir glābējs.