Savukārt augustā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa ierosināja tiesvedību par Norvēģijas Tieslietu ministrijas pieteikuma izskatīšanu, bet septembrī tiesa pieņēma lēmumu par meitas atgriešanu Norvēģijā. Tiesa secināja, ka meita pastāvīgā dzīvesvieta ir bijusi Norvēģijā, no kurienes māte viņu bija aizvedusi bez tēva piekrišanas. Iesniedzēja šo lēmumu pārsūdzēja blakussūdzības kārtībā Rīgas apgabaltiesā.
Oktobrī iesniedzēja informēja Rīgas apgabaltiesu, ka bijušais partneris ir bijis emocionāli vardarbīgs pret savu meitu, taču tiesa viņas blakussūdzību noraidīja, atstājot spēkā iepriekš izdoto bērna atgriešanas rīkojumu.
Turpretim novembrī iesniedzēja vērsās Ziemeļu rajona tiesā, lūdzot apturēt atgriešanas rīkojuma izpildi sakarā ar meitas veselības stāvokli.
Mēnesi vēlāk Ziemeļu rajona tiesa nolēma apturēt atgriešanas rīkojuma izpildi, ņemot vērā meitas veselības stāvokli un viņai nepieciešamo ārstniecisko aprūpi. Izpilde tika apturēta uz diviem mēnešiem, uzliekot iesniedzējai pienākumu nodrošināt meitas veselības aprūpi, kā arī regulāri informēt bijušo partneri par viņa meitas veselības stāvokli.
2018.gada 8.janvārī meitas tēvs iesniedza Rīgas apgabaltiesā blakussūdzību par Ziemeļu rajona tiesas decembra lēmumu. Tiesa šo blakussūdzību apmierināja. Apgabaltiesa arī atzīmēja, ka meitas veselības stāvoklis nav pasliktinājies, turklāt iesniedzēja nebija ievērojusi Ziemeļu rajona tiesas rīkojumu par meitas veselības aprūpes nodrošināšanu, jo pēc tiesas rīcībā esošās informācijas, stacionārā aprūpe pēdējo reizi meitai tika sniegta 2017.gada novembra beigās - decembra sākumā.
Iesniedzēja vairākas reizes lūdza apturēt atgriešanas rīkojuma izpildi, atsaucoties uz jau iepriekš minētajiem apsvērumiem, kā arī lūdzot ļaut viņai izpildīt rīkojumu brīvprātīgi, taču viņas lūgumi tika noraidīti. Rīgas apgabaltiesa arī atzīmēja, ka viņai bija iespējams brīvprātīgi izpildīt tiesas lēmumu 30 dienu laikā, taču viņa šo termiņu nebija ievērojusi.
Savukārt maijā bāriņtiesa informēja zvērināto tiesu izpildītāju, kura lietvedībā atradās izpildes lieta, ka tai nav izdevies sazināties ar iesniedzēju un noskaidrot meitas atrašanās vietas adresi. Bāriņtiesa konstatēja, ka meita kopš 2018.gada aprīļa vairs neapmeklē bērnudārzu, kā arī ir pārtraukusi apmeklēt dienas stacionāru. Bērna deklarētajā dzīvesvietā ne iesniedzēja, ne meita nebija sastopamas. Visi bērnudārza un bāriņtiesas darbinieku mēģinājumi sazināties ar iesniedzēju telefoniski vai ar e-pastu palīdzību bija nesekmīgi. Tāpat iesniedzēja nebija atbildējusi uz bāriņtiesas nosūtītajām vēstulēm ar uzaicinājumu uz sarunu.
2018.gada septembrī pēc zvērināta tiesu izpildītāja pieteikuma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja meitu meklēšanā.