Premjers ir pret ekonomikas ministra centienus stiprināt Šlesera laikā radīto biznesa ideju un sola, ka varētu runāt par uzturēšanās atļauju programmas aizvēršanu. Pēc Krišjāņa Kariņa teiktā tas rada riskus drošībai, bojā Latvijas reputāciju un nav ilgtermiņa plāns kā attīstit ekonomiku.
Nākšana pretī atsevišķiem Indijas biznesmeņiem nav vienīgais veids kā KPV LV vēlas atvieglot Latvijā iebraukšanu ārvalstniekiem. Pavasarī Saeimā pēc tobrīt vēl šīs partijas biedres Lindas Liepiņas ieceres nonāca priekšlikums ārvalstu studentiem Latvijā atļaut nedēļā strādāt 40 stundas. Tas nozīmē pilna laika darba dienu.
Šobrīd likumā laiks ierobežots līdz 20 stundām. Liepiņa nepiekrīt idejas pretiniekiem, ka šādi daudzas augstskolas uzņems ārvalstniekus, kuri uz papīra skaitīsies studenti, bet dzīvē uz atvieglotiem noteikumiem būs iekļuvuši Eiropā, lai strādātu.
Šo ieceri Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja, jo kopā ar KPV LV nobalsoja Apvienībai Par, ZZS un Saskaņa.
Kā "Nekā personīga" atklāja Ārlietu ministrija tās darbinieki no Indijas jau šobrīd saņem rekordlielu iespējamo vīzu pieteikumu skaitu. Pirms gada strādāšanai Šengenas zonā pieteikušies 1873 indieši. Vīza atteikta gandrīz pusei - 45 procentiem. Studētgribētāju bijis krietni vairāk - divarpustūkstoš. No tiem vīzu nesaņēma 791.
- Pieteikumi Šengenas vīzai - 1873. Atteikts - 861 (45,97%).
- Latvijas nacionālā vīzas (arī studentiem) pieteikumi - 2553. Atteikts - 791 (30,98%)
- Šogad līdz septembrim aina ir līdzīga - Šengenas vīzai 1407 pieteikumi. Atteikumi gandrīz pusei no interesentiem. Latvijas vīzai 1764 pieteikumi un 611 iespējamie studenti tomēr uz Latviju braukt nevarēs.