2000. gadā sprādziena rezultātā nogrima milzīga ar atomreaktoru aprīkotā zemūdene "Kurska" ("Kursk"). Sprādziena rezultātā gāja bojā lielākā daļa komandas, taču gandrīz divi duči cilvēku izdzīvoja sprādzienā un tika iesprostoti dziļi zem ūdens.
Zemūdene nogrima Barenca jūras starptautiskajos ūdeņos Krievijas Ziemeļu flotes mācību laikā.
Izdzīvojošo jūrnieku glābšanai tika izveidota starptautiska glābēju komanda, taču viņiem neizdevās nonākt pie jūrniekiem laikā.
Baisas detaļas no filmas "Kursk", kas ir dāņu režisora Tomasa Vinterberga redzējums par traģiskajiem 2000. gada notikumiem Barenca jūrā, kad pēc eksplozijas militāro mācību laikā nogrima Krievijas atomzemūdene "K-141 Kurska", apkopojuši "TVPlay Premium" platformas pārstāvji.
1. Krievijas jūras spēki neapzinājās, ka zemūdene vispār ir nogrimusi un tāpēc glābšanas pasākumi tika uzsākti tikai sešas stundas pēc notikuma.
Pagāja vēl piecas stundas, kamēr nogrimšana tika atzīta par ārkārtas situāciju.
Ap to laiku - 11 stundas pēc sprādziena - visi apkalpes locekļi jau bija miruši.
2. Visi 118 cilvēki uz klāja par mirušiem tika paziņoti tikai pēc divas nedēļas ilgiem, neveiksmīgiem glābšanas pasākumiem.
3. Sākumā Maskava apgalvoja, ka zemūdene "Kursk" Barenca jūrā sadūrās ar citu kuģi un nogrima sadursmes rezultātā.
Krievijas varas iestādes apgalvoja, ka visa zemūdenes apkalpe gāja bojā gandrīz vienā acumirklī, taču faktiski sprādziena un nogrimšanas rezultātā izdzīvoja 23 jūrnieki un, saskaņā ar ūdenslīdēju atrasto, pavadīja nogrimušajā zemūdenē vēl vismaz vairākas stundas.