Par to, ka kāds Latvijā ir nopelnījis un būtu maksājami nodokļi, Latvijas iestādes nekad neuzzinās, pieļauj "de facto".
Raidījums skaidro, ka "Revolut" un tam līdzīgi uzņēmumi ir "elektroniskās naudas iestādes". Tā piešķir kontu un fizisku vai arī elektronisku karti, uz kuru var saņemt līdzekļus un tos tērēt - veikalos, internetā, arī izņemt skaidrā naudā. Pēc šādas sistēmas strādā daudzi uzņēmumi, Latvijā tādi ir pieejami desmitiem. Tās no bankām atšķir nosacīta anonimitāte - piemēram, "Revolut" ir reģistrēta Lielbritānija un tai, atšķirībā no Latvijā vai citur Eiropas Savienībā licencētām bankām, nav pienākuma informēt Valsts ieņēmumu dienestu par to, kas ir tās Latvijas klienti. VID skaidro - arī caur Lielbritānijas nodokļu administrāciju to noskaidrot neizdodas.
"Iegūt informāciju ir problemātiski, jo arī Anglijas nodokļu administrācija netiek informēta ", raidījumam atzina VID Nodokļu kontroles pārvaldes Elektroniskās komercijas kontroles un analīzes daļas vadītājs Arnis Lībenzons.
Salīdzinoši anonīma varētu būt arī naudas izņemšana - ja kāds Latvijas bankas klients izņem lielas naudas summas no sava bankomāta, tad pati banka to redz. Ja kaut kas šķiet aizdomīgs, tad par to var arī ziņot. Arī no "elektronisko naudas iestāžu" kartēm var izņemt naudu, taču neviens nezina, kas ir naudas izņēmējs un kādi ir tās tālākie ceļi.
Šāds caurspīdīguma trūkums var nozīmēt, ka ārzemēs reģistrētās "naudas iestādes" var izmantot kā posmu no ķēdes, kura paslēptu naudas ceļu un to izcelsmi vai gala saņēmēju, vai arī, lai izmaksātu "aplokšņu algas".