"Cilvēki bieži projicē savas izjūtas uz dzīvniekiem, domājot - ja dzīvnieks ir noskumis, viņam ir jāvelta pastiprināta uzmanība, bet tā nav.
Kaķiem vajag savu telpu - ja viņš gribēs pagulēt zem dīvāna, viņam tas ir jāļauj, ja viņš negribēs nākt klēpī, nekādā gadījumā nevajadzētu viņam to uzspiest," norāda "PetCity" speciāliste.
Interesanti, ka arī saimnieka stress var pielipt viņa kaķim - dzīvnieku var padarīt nemierīgu saimnieka personīgās raizes. Tāpēc kaķa klātbūtnē būtu jācenšas izturēties mierīgi un rotaļīgi.
Līdzekļi stresa mazināšanai
No ārstnieciskām metodēm kaķa stresu palīdz samazināt homeopātiskie līdzekļi un kaķu feromoni. Vēl ir vērts papildināt kaķa barību ar uztura bagātinātājiem, kas satur L-triptofānu. L-triptofāns ir neaizstājama aminoskābe, kas organismā tiek pārveidota serotonīnā un mazina stresu, savukārt baldriānu plaši izmanto stresa līmeņa samazināšanai.
"Kaķu feromoni – pierādīts, ka tie darbojas. Tie ir speciāli kaķu laimes feromoni, ko izdala kaķi, kad viņi ir laimīgi (kad kaķis nāk pie cilvēka, glaužas un beržas ar purniņu). Pētnieki sintezē šo feromonu, un tas ir nopērkams veterinārajās aptiekās," norāda speciāliste.
Taču tāpat no sākuma ir jāsaprot, kas kaķim kaiš un kāds ir iemesls viņa uzvedības maiņai. Ja tā ir veselības problēma vai uzkrājies ilgstošs stress, tad feromoni nepalīdzēs.
"Izvēle, ko piedāvāt nomāktajam pūkainim, ir liela, bet pirms tam noteikti jākonsultējas ar veterinārārstu."
Tautā labi zināms, ka kaķiem ļoti patīk baldriāns. Tāpat kā cilvēku, arī kaķi tas nomierina, taču nedrīkst mīlulim iebarot to pašu baldriānu, ko lieto cilvēks. "Aptieku baldriāni ir uz spirta bāzes, tos nevar dot kaķiem. Protams, var papilināt smaržai kaut kur, bet dzīvniekam nedrīkst mēģināt iebarot jebko spirtotu," atgādina eksperte.
"Ir arī barības un papildbarības, kas satur vitamīnus un nomierinošus līdzekļus. Sauso barību var dot tiem kaķiem, kuriem ir grūti iebarot tabletes," stāsta Anžela Fomičeva.
Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".