"Apgāzusies automašīna, kurā iespiesti vairāki cilvēki, dūmojoša automašīna ceļmalas grāvī vai pilnībā bloķēta transportlīdzekļu kustība, jo avarējušas divas automašīnas, kuras nevarēja sadalīt ceļu un, skatoties telefonā, nepamanīja tuvojošās briesmas - tas ir tikai neliels ieskats, ko ik dienu redz ugunsdzēsēji glābēji un policisti, strādājot ceļu satiksmes negadījumu norises vietās," sacīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.
Palkavniece atzīmēja, ka VUGD pērn saņēma 945, bet šogad jau vairāk nekā 500 izsaukumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes negadījumiem un palīdzības sniegšanu pēc tiem - gan iespiestu cilvēku glābšanu, gan ceļa braucamās daļas sakārtošanu pēc negadījumiem vai, piemēram, degvielas noplūdes likvidēšanu.
VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis skaidroja, ka cilvēki nereti nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem.
"Pēdējā laika tendence liecina, ka cilvēki, īpaši garāmbraucēji, primāri izvēlās fotografēt vai filmēt notiekošo, bet reti kurš piezvana uz 112. Ikvienā nelaimē ir svarīgas sekundes - cik ātri tiek izsaukta palīdzība. Tāpēc aicinu ikvienu drīzāk censties būt pirmajam, kas izsauc glābējus, nevis pirmajam, kurš uzņem foto!" mudināja glābējs.