Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

Tukšs un pamests. Kas tagad notiek aiz slēgtā Brasas cietuma vārtiem?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Brasas cietums četrus mēnešus pēc tā slēgšanas
Foto: Brasas cietums četrus mēnešus pēc tā slēgšanas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Brasas cietums tika likvidēts 1. aprīlī. Ieslodzītie no šī cietuma tika pārvesti uz citām atbilstoša režīma ieslodzījuma vietām ar vienlīdz daudzveidīgām resocializācijas iespējām, tai skaitā izglītību un nodarbinātību. Toreiz tika solīts, ka šāda rīcība Ieslodzījumu vietu pārvaldei ietaupīs 3,5 miljonus eiro.

Brasas cietums bija slēgtais cietums Rīgā, kur mūsdienās sodu izcieta ar brīvības atņemšanu notiesātie vīrieši par smagu un sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu. Tā bija viena no desmit IeVP pārziņā esošajām Latvijas ieslodzījuma vietām, kuru uzdevums ir nodrošināt ar brīvības atņemšanu saistīta soda izpildi. Brasas cietuma ēkas un zeme 1,48 hektāru apmērā ir Tieslietu ministrijas īpašums.

» Ieslodzījums par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu. Kas notika aiz Brasas cietuma restēm?

Šī cietuma vēsture sākas divdesmitā gadsimta sākumā, kad Cietumu valde nolēma sākt jaunas ieslodzījuma vietas būvniecību Brasas apkaimē.

Pēc Brasas cietuma slēgšanas Latvijā turpina darboties deviņas ieslodzījuma vietas, divas no tām - Rīgā.

Foto: Brasas cietums četrus mēnešus pēc slēgšanas 

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu