Viņa turpināja: "Tiesas pat nevēlas uzklausīt. Saka – varat nestāstīt, mūs interesē tikai tas, kas ir oficiāli. Tiesa nav izmeklētāji, viņas neizmeklēs. Mammas arī paliek ar 100 eiro un bērniņiem un tad viņām jādomā, kā dzīvot. Kaut gan es varu pierādīt savā situācijā, ka man bērns izmaksā mazliet vairāk nekā 500 eiro mēnesī. Nav pieejama vieta pašvaldības dārziņā, tāpēc jālaiž bērns maksas dārziņā, mums ir jāīrē dzīvokli, bet, jā, tiesai es varu pierādīt savus izdevumus, bet tiesai tēvs saka, ka viņam ir minimālā alga un viņš var tikai simtu maksāt. Un es palieku ar savām vajadzībām un bērna…"
Kāda cita sieviete raidījumu informēja par līdzīgu situāciju, ko novērojusi - viņa pazīst alimentu nemaksātāju, no kura tiesas ceļā tika piedzīti vien 119 eiro mēnesī, kaut viņš pelna vairākus tūkstošus, ir mājas, mašīnas.
"Mēs šādos gadījumos vēršamies ar iesniegumu policijā, lai noskaidrotu, vai nav izvairīšanās no uzturlīdzekļu došanas. Un mēs arī lūdzam policiju izvērtēt, vai nav izvairīšanās no nodokļu nomaksas – vai otra vecāka ienākumi atbilst izdevumiem," Līcītis stāstīja, kā rīkojas šādās situācijās. "Un tas ļoti veiksmīgi strādā. Tas nozīmē, ka tiem vecākiem, kas šādi rīkojas, var nākties saskarties ar kriminālprocesu vai nodokļu auditu. Praksē ir pierādījies, ka tas efektīvi strādā."
Ja šādi gadījumi nonāk tiesā, tiek ļoti rūpīgi izvērtēti visi iespējamie pierādījumi. "Civillikums nosaka to, ka katram vecākam ir jāmaksā uzturlīdzekļi samērīgi ar saviem ienākumiem, bet jāņem vērā arī tas, ka tiesā ir iespējams iesniegt arī cita veida pierādījumus - piemēram, arī banku izdrukas, kur redzams, ka, iespējams, tērēts ir daudz vairāk," stāstīja Šime.