Kā palīdzēt bailīgam sunim?
Jautāta par baiļu mazināšanu, Tatjana Basova min, ka daudz kas ir atkarīgs no tā, cik ļoti traumēts ir dzīvnieks, taču baiļu koriģēšana parasti esot smags un ilgs darbs. To, kādā stāvoklī atrodas suņa nervu sistēma, vislabāk varot novērtēt zinošs kinologs instruktors, vislabāk, ja tas ir speciālists, kurš strādā ar uzvedības problēmu korekciju.
"Tas ir grūts process, kuru daudzi saimnieki ātri vien pamet, jo tam nepieciešams daudz laika un pūļu. Baiļu korekcijai parasti nepieciešams gads vai pat vairāki gadi. Ja saimniekam nav pieredzes, pastāv liela iespējamība, ka viņam tas neizdosies," atklāj kinoloģe.
Galvenais uzdevums un izaicinājums baiļu koriģēšanas procesā esot dzīvnieka motivēšana. Sunim ir jāsaprot, ka viņš var saņemt ēdienu un dažādus gardumus tikai tad, kad pārvar savas bailes, piemēram, izejot ārpasaulē. Viņa min, ka suņa saimnieka mīlestība un centība var suni rosināt arī uz rotaļām, taču arī šajā gadījumā galvenais motivators būs ēdiens.
Eksperte atklāj, ka "motivēšana ar rotaļām šādos gadījumos strādā ļoti reti, jo bailīgs dzīvnieks visbiežāk nevēlas veidot kontaktu. Labi strādā motivēšana ar ēdienu - šādos gadījumos suns saņem ēdienu tikai un vienīgi tad, kad pārvar savas bailes. Citādi suns saprot, ka viņam mājās ir gan barība, gan ūdens, un nejūt motivāciju iziet no savas komforta zonas. Sunim, kas baidās no ārtelpām, ēdienu un gardumus vajadzētu piedāvāt tikai pastaigas laikā, savukārt tādam, kas baidās no sabiedriskā transporta, ēdiens būtu jāpiedāvā tikai transportlīdzeklī."
Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".