Lai atrastu divu istabu dzīvokli kādā no jaunajiem projektiem, jārēķinoties ar 400 līdz pat 650 eiro lielu īri mēnesī. Savukārt sērijveida dzīvoklis kādā no mikrorajoniem izmaksāšot 250 līdz 350 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem.
"Bieži vien šiem īpašumu turētājiem, īpašniekiem nav īsti izpratne par to, kā cena veidojas. Viņiem tā cena ienāk prātā, un no tā arī veidojas tā viņu cena.
"Facebook" ir tipiska vieta, kur var redzēt, publicējot šo piedāvājumu, kāda ir cilvēku reakcija. Un reakcija ir tieši tāda, ka cilvēki nevar atļauties tās cenas maksāt, kas šobrīd ir," raidījumam stāstīja "Arco Real Estate" īres nodaļas vadītājs Dzintars Bērziņš.
Kā katru gadu, uz vasaras beigām īres tirgū par lielāko spēlētāju kļūstot tieši studenti. Bet šogad īres dzīvokļi pazūd vēl ātrāk, jo tos vietējiem meklētājiem no deguna gala noceļ kaimiņvalstu iedzīvotāji, kas varot atļauties maksāt vairāk nekā vietējie, atklāj raidījums.
"Latvijā ienāk jaunas tirdzniecības ķēdes, durvis ir vēris liels tirdzniecības centrs "Akropole", kurā tiek nodarbināti lietuviešu iedzīvotāji, un tas personāls arī tiek izmitināts īres dzīvokļos, kas atrodas centrā un tuvajā Pārdaugavā," stāstīja Omule.
Pašlaik tas vēl nav pārāk izteikti, tomēr turpmākajos gados par nopietnu īres tirgus segmenta daļu varētu kļūt īstermiņa īre pasaulē populārajās "Airbnb" un "Booking.com" vietnēs.
Proti, dzīvokļu īpašnieki izvēlas savus īpašumus izīrēt nevis vietējiem iedzīvotājiem uz ilgu laiku, bet par lielākām cenām uz dažām dienām vai nedēļām - ārvalstniekiem. Tad atrast īres dzīvokli par saprātīgu cenu varētu kļūt vēl grūtāk, norāda "Panorāma".