"Katrs saņems savu personīgo asistentu jau apmēram desmit gadu vecumā," intervijā stāstīja Stīvs Džobss. 2016. gadā veiktā pētījumā tika noskaidrots, ka bērns ASV savu pirmo telefonu patiešām saņem aptuveni 10,3 gadu vecumā.
- Atbrīvošanās no starpniekiem
"Internets ir kā rīks, kas palīdz satikties pārdevējam un pircējam bez starpnieka iesaistes. Izrādās, starpnieku ir ļoti daudz - dēļ tiem lietas notiek lēnāk, sarežģītāk un dārgāk. Bez tiem dzīve būs daudz ērtāka," stāstīja Stīvs Džobss.
Kad Džobsam jautāja, kāds būs lielākais interneta lietotāju ieguvums, viņš atbildēja - iepirkšanās: "Cilvēki vairs nestaigās pa veikaliem un netērēs laiku - visu varēs iegādāties internetā."
Krietnu laiku pirms Google Drive un citu datu glabāšanas "mākoņu" izveides Stīvs Džobss jau stāstīja, ka tas pavērs jaunas iespējas: "Tajā mirklī, kad man vairs pašam nebūs jāuzglabā visi savi dati, bet es tāpat varēšu tiem piekļūt jebkurā brīdī, sāksies jauna ēra."
Taču, lai cik precīzi būtu Džobsa pareģojumi par nākotni, arī viņš kļūdījās kādā būtiskā aspektā. Uzņēmējs intervijā norādīja, ka tehnoloģijas un internets mainīs tikai nelielas cilvēku daļas dzīvi: "Internets būs ļoti svarīgs. Bet vai tas mainīs miljoniem cilvēku dzīves? Nē, noteikti nē. Nu, varbūt ar laiku tas nemanāmi pielavīsies ikvienam. Tas noteikti nebūs tik iespaidīgi, kā pirmo reizi ieraudzīt televīziju vai dzirdēt radio."
Pēc 11 gadiem Džobss veica tehnoloģiju revolūciju, pasauli iepazīstinot ar pirmo plaša patēriņa viedtālruni iPhone.