Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Latvijā šogad noslīkuši jau vismaz 66 cilvēki

Infografika
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Otrdien, 13. augustā, glābēji no kādas ūdenstilpnes izcēluši kārtējo noslīkušo cilvēku, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

VUGD iepriekš informēja, ka svētdien Jēkabpilī tika saņemts izsaukums par to, ka Daugavas upē, iespējams, kāds cilvēks saucis pēc palīdzības un krastā atradās arī cilvēka drēbes. Kā skaidro dienesta pārstāve Inta Palkavniece, todien glābēji pārmeklēja ūdens akvatoriju, bet cilvēku neatrada. Vakar, piesaistot ūdenslīdējus, kuri veica upes gultnes pārmeklēšanu, apmēram 15 metrus no krasta divu metru dziļumā tika atrasts noslīkušais cilvēks.

Kopumā Latvijā šogad noslīkstot dzīvību zaudējuši jau 66 cilvēki. Tomēr, kā norāda Palkavniece, jāņem vērā, ka patiesais noslīkušo cilvēku skaits noteikti ir vēl lielāks, jo gadījumos, ja noslīkušais jau ir nogādāts krastā un nav jāmeklē, tad VUGD uz notikuma vietu neizbrauc un tas neparādās dienesta statistikas datos.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirt par drošību un gadījumā, ja redzams, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvanīt 112.

LETA jau vēstīja, ka starp Eiropas Savienības (ES) valstīm Lietuvā un Latvijā ir vislielākais noslīkušo cilvēku skaits uz 100 000 iedzīvotāju, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" piektdien publicētie dati.

2016. gadā ES tika reģistrēti 5537 nāves gadījumi no nejaušas noslīkšanas. ES vidējais rādītājs ir 1,1 nāves gadījums no nejaušas noslīkšanas uz 100 000 iedzīvotāju, bet tas ir ievērojami augstāks Lietuvā un Latvijā - attiecīgi 6,5 un 6,1. Igaunija pēc šī rādītāja ir ceturtajā vietā ar 3,1 noslīkšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

VUGD dati liecina, ka 2016. gadā Latvijā bija noslīkuši 110 cilvēki, 2017. gadā - 102, 2018. gadā - 118, bet šogad - 66 cilvēki. Faktiskais noslīkušo skaits gan ir lielāks, jo gadījumos, kad noslīkušais jau ir nogādāts krastā un nav jāmeklē, VUGD uz notikuma vietu neizbrauc, līdz ar to šādi gadījumi dienesta statistikā netiek iekļauti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu