Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

PSRS laika elpa! Jaunieši Lietuvā izveido dzīvokli iedvesmojoties no seriāla "Černobiļa" (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Airbnb

Plaši atpazīstamajā mājaslapā "Airbnb" parādījies interesants un neparasts sludinājums par kāda mājokļa izīrēšanu Viļņā. Dzīvokļa īpašnieki sludinājumā raksta, ka mājokļa noformēšanai iedvesmojušies no HBO seriāla "Černobiļa", jo tieši rajonā, kurā atrodas šis īpašais dzīvoklis tika filmēta daļa no populārā seriāla, vēsta portāls "BoredPanda".

Jau tika vēstīts, ka telekanāla HBO seriāla "Chernobyl" ("Černobiļa") panākumi ir vairojuši pamatīgu tūrisma pieplūdumu Lietuvā, jo tieši tur notika seriāla filmēšana. Tāpat arī slēgtā Ignalinas atomelektrostacija (AES) ir veidota pēc tā paša prototipa, kā Černobiļas AES. 

Kad Lins un viņa meitene seriāla pamanīja savu daudzdzīvokļu māju, viņiem bija skaidrs, ka nedrīkst neizmantot šo iespēju, lai radītu kaut ko īpašu gan sev, gan Lietuvas viesiem.

» Fotostāsts: Saulaina, bet baisa diena. Kā Lietuvā filmēja pasaulē populāro seriālu "Černobiļa"

Uzņēmīgie lietuvieši bija gatavi mainīt visu mūsdienu sadzīves tehniku uz vecāku. Zināms, ka pāris iesaistījis lielu daļu tuvējo daudzdzīvokļu rajonu māju iedzīvotājus, lai savāktu pēc iespējas vairāk padomju laika sadzīves lietas un interjera aksesuārus.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pasirodė Ką žmonės jaučia? naujas epizodas @nebegeda Sultyse. Apie santykius ir kaip nekartoti senų klaidų. Kai susipažinau su Linu, buvau toks bembis, vos pastovintis ant kojų. Labai bijojau, kad jis, perklausęs mano laidas, niekada nebenorės su manimi draugauti. Juk ten mano tamsiausias gyvenimo etapas, nors ir subtiliai, bet toks viešas! Vienąkart važiuojant mašinoje ieškojau dainų jo Spotifyjuje ir pamačiau podcasts skiltį. Visos mano laidos, kaip aš ir bijojau, buvo perklausytos. Vakare sukaupusi drąsą paklausiau: žiūrėk, ką tu apie visą tai galvoji? O jis taip švelniai mane apkabino ir sakė: tai praeitis, mes kuriam savo, dabar ir čia. Abu daug visko iš senų santykių išmokom, tos sunkios patirtys - dovana ir šansas sąmoningai kurti MUS. Neleidžiu sau galvoti, kad tai nauja pradžia ir automatiškai viskas bus gerai. Bus visko. Nesukontroliuosiu, bet galiu pasimokyti! Eidama į jį ir mus pažadėjau sau niekuomet mūsų nelyginti su kitomis poromis, nuoširdžiai išmečiau iš galvos visus couple goals ir pasiraitojau rankoves - atėjo laikas išmokti atvirumo. Kaip jautiesi, taip sakai. Tai neįsivaizduojamai nelengva, atrodo, juk pasakius kaip yra, o ne bandant patikti ir įtikti tave gali atstumiti. Tegu ir atstumia! Kuo greičiau surasime žmones, kurie mus myli būtent tokius, kokie esame, tuo laimingesni būsime. O gyvenimas tik vienas. Tad aš nieko nebebandau, o tiesiog būnu, visa visa, kokia esu. Ir jokių scenarijų galvoje nekuriu, aišku, pasvajoju, bet nė viena iš tų svajonių nėra rėmai į kuriuos kitas žmogus turi įtilpti. Galiausiai - kolkas vienas kitam dovanojame visišką laisvę. Būti kartu reiškia palaikyti, o ne varžyti. Man ši laisvė planuoti ir daryti, kaip noriu ir pirma sau, yra laimingų santykių pagrindas. Na, o ryt ryte skrendu į Berlyną pasimėgaut šiuo miestu pati viena, o iš ten į Romą - mudu su @linasjustice sugalvojom nueit į pasimatymą ♥️ visus labai kviečiu pasiklausyti naujo epizodo apie santykius, o ši nuotrauka daryta Lino senelių bute, kai valgėm pieniškas dešreles ir sausainius su šokoladu. Kaip ir mūsų ryšyje, taip ir buityje nėra jokio pinteresto ar instagramos tobulybės. Man ši realybė daug daug labiau patinka - ji visiškai tikra!

A post shared by Rasa Jusionyte (@rasajusionyte) on

Pāris ir sniedzis arī interviju vietējam "LRT TV " kanālam, pēc sižeta pārraidīšanas televīzijā cilvēki sākuši burtiski apbērt viņus ar dažādām mantām. 

Tomēr pilnīgi pārtaisīt mājokli jauniešiem nebija nepieciešams, jo reiz šajā dzīvoklī dzīvojuši Linasa vectēvs un vecmāmiņa, tāpēc dažas lietas ir palikušas neskartas kopš 1970. gada.

Raksta foto
Foto: Airbnb

Īpašnieki sola, ka dzīvoklī īrnieki varēs atrasts tādas autentiskas lietas kā padomju tehniku, kas, pēc dzīvokļa īpašnieka vārdiem, joprojām pietiekami labi strādā. Tāpat uz galda gozējās arī saldumi un dažādas uzkodas, kas līdzinās vecajam laikmetam, bet tomēr ražotas mūsdienās.

Raksta foto
Foto: Airbnb

"Viss sākot ar šķīvjiem un beidzot ar gultu ir autentisks un unikāls. Jūs pārņems sajūta it kā jūs atgrieztos PSRS," stāsta dzīvokļa īpašnieki. 

Nav noslēpums, ka ne visi ar labām un patīkamām atmiņām atceras padomju laika tualetes un vannasistabu. Jaunieši mierina un uzsver, ka īrnieki varēs izmēģināt padomju pilsoņa dzīvi, taču ar "rietumu komfortu", jo vannasistabā nesen veikts remonts.

Raksta foto
Foto: Airbnb

Arī cena patlaban nesniedzas debesīs. Padomju dzīvi var izmēģināt vien par 67 eiro diennaktī.

Raksta foto
Foto: Airbnb
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu