Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Tramps: Kims "izteicis nelielu atvainošanos" par raķešu izmēģinājumiem un ir noskaņots atsākt kodolatbruņošanās sarunas

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns.
ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns. Foto: AFP / Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien, 10. augustā, paziņojis, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns noskaņots atsākt kodolatbruņošanās sarunas, kad būs beigušies ASV un Dienvidkorejas kopīgie manevri, kas sākās pirmdien un turpināsies vēl nākamnedēļ.

Kā "Twitter" rakstījis Tramps, jaunākajā vēstulē, ko viņš šonedēļ saņēmis no Kima, Ziemeļkorejas līderis "izteicis nelielu atvainošanos" par vairākiem tuva darbības rādiusa raķešu izmēģinājumiem, ko nepilnu triju nedēļu laikā veikusi Phenjana, satraucot ASV sabiedrotos reģionā.

Pēc viņa teiktā, Kims skaidrojis, ka šie izmēģinājumi ir reakcija uz minētajiem manevriem, un solījis, ka tie beigsies, "kolīdz manevri būs galā".

ASV prezidents piektdien jau informēja žurnālistus, ka saņēmis "ļoti skaistu un pozitīvu vēstuli", kurā Kims paudis iebildumus pret minētajiem manevriem. Tramps arī izteicās, ka pats piekrīt šiem iebildumiem, un centās mazināt Phenjanas veikto raķešu izmēģinājumu nozīmību.

Sestdien Tramps norādījis, ka lielākā daļa vēstules bijusi veltīta neapmierinātībai "ar šiem smieklīgajiem un dārgajiem manevriem", un izteicis cerību visai drīz tikties ar Kimu.

Līdz šim abi līderi tikušies trīs reizes - pagājušā gada jūnijā Singapūrā, šā gada februārī Hanojā un jūnijā Korejas demilitarizētajā zonā, bet kritiķi uzskata, ka Trampam nav izdevies panākt būtisku Kima piekāpšanos jautājumā par Phenjanas kodolbruņojuma programmu.

Iepriekšējās tikšanās laikā viņi vienojās atsākt abu valstu sarunas par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos, tomēr ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo jau atzinis, ka sarunu atsākšanai būs vajadzīgs ilgāks laiks, nekā domāts. Viņš arī uzsvēris, ka sarunu mērķis nav mainījies - tā ir "pilnīga un galīga Ziemeļkorejas denuklearizācija".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu