Komentējot notikušo, ministrs sacījis, ka VP Krāslavas iecirkņa paskaidrojumi nav pieņemami. "Tas liecina par kvalifikācijas trūkumu. Ja ir notikusi slepkavība, procesa virzītājam bija nepieciešams ne tikai aizturēt, bet arī sagatavot ierosinājumu kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu," sacīja Ģirģens.
"VP ir dots uzdevums izvērtēt iespēju uzsākt disciplinārlietu pret [policijas] amatpersonām, lai izvērtētu viņu rīcību un lēmumu tiesiskumu. Iekšējās drošības birojam pieprasīts uzsākt resorisko pārbaudi, vai amatpersonu rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes," piebilda ministrs.
Ministrs arī pārrunājis ar Ķuzi esošo situāciju VP, norādot uz VP vadības atbildību. Ķuzim ir uzdots tuvākajā laikā izstrādāt konkrētu un praktisku rīcības plānu, kā uzlabot VP izglītības saturu, amatpersonu motivāciju, kvalifikāciju un izmeklēšanas kvalitāti, vēsta aģentūra LETA.
Kritisks bija arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns. Viņš norādīja, ka apcietinājuma nepiemērošana aizdomās turētajiem par šādu noziegumu ir pretrunā ar likumu, ar piemēroto drošības līdzekli – policijas uzraudzību – nav gana.
Tāpat Rancāns norādīja, ka policija konkrētajā gadījumā ar neprofesionālu rīcību vietējos iedzīvotājos ir radījusi nedrošības sajūtu un šaubas ne tikai par tās spēju izmeklēt un novest līdz taisnīgam atrisinājumam slepkavības lietas, bet arī šaubas par tās spēju aizsargāt sabiedrību no atsevišķu bīstamu elementu realizētas vardarbības.