Kā šī fobija ietekmē tavu ikdienas dzīvi?
Es ļoti reti pametu savas mājas. Vienīgais laiks, kad jūtos mazliet vieglāk, ir agri no rīta – es ceļos ap pieciem rītā, lai izietu stundu ilgā pastaigā un iegriežos beķerejā pēc brokastīm. Ir bijuši mēnešiem ilgi periodi, kuru laikā beķerejas darbinieks ir vienīgais svešinieks, ar kuru runāju. Es uzturu kontaktu ar saviem radiniekiem un dažiem tuviem draugiem, taču viņi mani apciemo mājās.
Atlikušo dienas daļu es pavadu dzīvojamajā istabā vai viesistabā, skatoties televīziju, spēlējot videospēles, ēdot, vingrojot un sēžot internetā, kas ir kā paradīze cilvēkiem ar manu fobiju. Es daudz lasu un onanēju. Pieņemu, ka mana dzīve ir līdzīga pensijas vecuma cilvēku ikdienai.
Kas tieši notiktu, ja tu pēkšņi attaptos cilvēku pilnā laukumā?
Es izjustu spēcīgus panikas lēkmes simptomus – derealizāciju, kuras laikā zūd sajūta, ka apkārtesošie cilvēki un apstākļi ir reāli, un depersonalizāciju – savas personības apziņas zaudēšanu. Man sāktu šķist, ka mans ķermenis nepieder man, sāktos tahikardija - ļoti ātra sirdsdarbība, un no rokām pazustu viss jūtīgums. Man tādās reizēs ir sajūta, ka nespēju kontrolēt domas un jūku prātā. Šie simptomi mazinās tikai tad, kad esmu mājās.
Kā tu pelni iztiku, ja nekad nepamet mājas?
Man ir ļoti paveicies – es esmu vienīgais bērns un vecāki man ir piešķīruši dzīvokli, kurā dzīvoju. Mūsu ģimenei pieder arī citi dzīvokļi, kurus mēs izīrējam – es rūpējos par šo īpašumu administratīvo pusi un savācu īres naudu, no kuras arī pārtieku.