Aptauja iezīmē arī šķēršļus ģimenes ārstu pieejamībā. Aptaujā redzams, ka pie ģimenes ārsta nedodas iedzīvotāji ar viszemākajiem ienākumiem, kā arī iedzīvotāji ar visaugstākajiem ienākumiem, jo paši var apmaksāt vizīti pie jebkura speciālista bez gaidīšanas ģimenes ārsta rindā.
Savukārt ģimenes locekļi un internets ir fiziski tuvākais un ērtākais konsultāciju avots, kas turklāt pieejams bez maksas. Cilvēkus, kuri medicīnas informāciju atrod internetā, būtu jāmotivē doties pie farmaceita vai ģimenes ārsta, uzsvēra Lībķens.
Pie sava ģimenes ārsta pēdējā gada laikā ne reizi nav vērsusies teju piektā daļa jeb 19% respondentu, savukārt vairums jeb 52% aptaujāto ģimenes ārsta palīdzību gada laikā izmantojuši tikai vienu vai divas reizes.
Pie ģimenes ārsta gada laikā ne reizi biežāk nav devušies Rīgā dzīvojoši vīrieši un tie, kuriem personīgie ienākumi ir viszemākie (līdz 150 eiro mēnesī) vai tieši pretēji - visaugstākie ienākumi virs 1500 eiro mēnesī.
Informāciju par iegādāto medikamentu pareizu lietošanu iedzīvotāju visbiežāk iegūst no farmaceita, atzīst 40% aptaujāto. 38% respondentu norāda, ka izlasa medikamentiem pievienoto instrukciju.
Aptaujas rezultāti liecina, ka sievietes ir čaklākas medikamentiem pievienoto instrukciju lasītājas, savukārt vīrieši visbiežāk informāciju par iegādāto medikamentu pareizu lietošanu gūst no farmaceita.
11% iedzīvotāju informāciju par medikamentu lietošanu meklē internetā, 4% - jautā ģimenes locekļiem vai draugiem, un citi 4% atzīst, ka medikamentus lieto pēc atmiņas jeb līdzšinējās pieredzes, liecina aptauja.
Aptauja ir reprezentatīva, tā veikta 2019. gada jūlijā, noskaidrojot 1008 respondentu viedokli.