Šodienas redaktors:
Dace Otomere

Kritisko situāciju LR2 Latvijas Radio vadība vēlas risināt ar papildu valsts budžeta līdzekļiem (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Evija Trifanova/LETA

Situāciju Latvijas Radio 2 (LR2) sabiedriskā medija valde vēlas risināt ar papildu valsts budžeta līdzekļu palīdzību, informē Latvijas Radio valdē.

Finanšu trūkums skar ne tikai Latvijas Radio Ziņu dienestu, bet visas Latvijas Radio struktūrvienības, atzina uzņēmuma valde.

LR2 darbinieku vidējā alga ir 904 eiro pirms nodokļu nomaksas, savukārt ar papildu projektiem un piemaksām summa sasniedz vidēji 988 eiro. Pārējiem kanāliem vidējā alga ir apmēram par 100 eiro lielāka, skaidroja Latvijas Radio vadība.

Budžeta pieprasījumā 2019. gadam - nepilnā miljonā, kas prasīts nākamajam gadam algām - ir paredzēta atalgojumu celšana visam Latvijas Radio kolektīvam, atgādināja Latvijas Radio valde, piebilstot, ka visvairāk - par piektdaļu - plānots celt algu tieši satura veidotājiem, tātad arī LR2 programmu vadītājiem.

Valdē gan piekodināja, ka tas nebūs mehānisks pieaugums par vienādu procentu visiem darbiniekiem.

Tas notiks, ņemot vērā divus faktorus - izlīdzināt algas starp kanāliem līdzīga darba veicējiem, kā arī ņemt vērā darba sarežģītību.

Kā ziņots, Latvijas Radio valdes nevēlēšanās saskatīt un risināt ieilgušo satura krīzi Latvijas Radio 2 (LR2) var beigties ar Eiropas mērogā unikālas radiostacijas bojāeju, satraucas LR2 kolektīvs.

LR2 darbinieki ar atklātu vēstuli vērsās pie atbildīgajām valsts amatpersonām, informējot par situāciju radiostacijā. "Mūsu pieredze dod tiesības paust viedokli, ka nepieciešams beidzot rīkoties, lai Latvijā turpinātu darboties radiostacija, kuras lozungs ir "dziesmas dzimtajā valodā"," teikts atklātajā vēstulē.

Kanāla darbinieki uzsver, ka LR2 ir visklausītākā, bet štata ziņā vismazākā un vissliktāk apmaksātā Latvijas Radio redakcija, kurā ir 11 štata darbinieki, no kuriem ēterā strādā tikai astoņi cilvēki.

Vēstulē skaidrotas darbinieku darba samaksas veidošanās nianses, uzsverot, ka LR2 programmu vadītāju atalgojumu ilgus gadus veidoja maza alga un liela piemaksa, kas bija atšķirīgi no pārējiem Latvijas radio kanāliem, kaut gan šī "piemaksa" pēc būtības bija darba alga, kuru nebija iespējams segt ar valsts budžeta līdzekļiem, jo tādi Latvijas Radio pienācīgā apjomā netika iedalīti.

"LR2 darbības principi un programma, kuras galvenā vērtība ir latviskas identitātes uzturēšana un veicināšana ar rūpīgu dziesmu atlasi un to pasniegšanas metodiku, ir būtiski atšķirīga no LR5. Šāda pienākumu sadale raisa bažas, vai nākotnē nav paredzēta abu kanālu apvienošana, kas nozīmētu visas Eiropas mērogā unikālās radiostacijas bojāeju," uzsvērts vēstulē.

Jau vēstīts, ka Latvijas Radio Ziņu dienests izteicis neuzticību Latvijas Radio valdei, vienlaikus pieprasot tās atkāpšanos vai atbrīvošanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu