"Gribu, lai viņi samaksā par to, ko izdarīja," saka Rikačevskis. "Es nebaidos. Vairs ne."
Vispirms solījumi, tad izolācija, pēc tam - draudi
Policija lēš, ka par grupējuma upuriem kļuva vairāk nekā 400 cilvēki. Vairums no viņiem piederēja mazaizsargātām sabiedrības grupām vai cīnījās ar atkarībām. No Polijas tika vervēti bezpajumtnieki, parādu jūgā iekļuvušie, cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, alkoholiķi un narkomāni.
Kad upuri no Polijas ieradās Lielbritānijā, grupējums viņus izmitināja nolaistās mājās Vestbromvičā un Birmingemā. Tur viņus vairākas nedēļas piespiedu kārtā turēja bez darba, audzējot "parādu". Katra ēdiena drupača un cigarete palielināja šo "parādu", kas pēc tam bija jāatstrādā.
"Tā ir izolācijas fāze," skaidro izmeklētājs Niks Deils. "Pēc tam sākas draudi. Sajūta, ka cilvēktirgotāji visu redz un visu zina. Viņi saka: "Ja aiziesi no mājas, mēs tevi atradīsim, aizvedīsim uz mežu un izraksim tur bedri.""
Starp policijas apkopotajiem pierādījumiem bija attēli ar netīriem matračiem, piemēslotām istabām, kurās nācās saspiesties daudziem cilvēkiem. Viens no upuriem stāstīja, ka esot mazgājies kanālā, citi stāstījuši, ka meklējuši pārtiku miskastēs, jo vergturu atmestais ēdiens esot bijis briesmīgs.
Rikačevskis norāda, ka grupējums saviem upuriem esot devis alkoholu - tā audzēts viņu "parāds" un panākta pretimnākšana. "Mājā vienmēr bija troksnis, tas bija traki," viņš atceras. "Nebija, kur likties. Un viņi visu laiku tevi vēroja."