Piektdien, 28. jūnijā, Francijas dienvidos termometra stabiņam ēnā pakāpjoties virs +46 grādiem, tika sasniegta augstākā gaisa temperatūra valsts vēsturē. Savukārt citviet Eiropā karstuma dēļ izcēlušies savvaļas ugunsgrēki. Daudzi cilvēki nespēja izturēt karstumu un gāja bojā. Bet no kurienes šis karstums nāk un vai tā tiešām ir globālā sasilšana?
Raidsabiedrība BBC vēsta, ka karstuma viļņi Rietumeiropā atnākuši kopā ar augstu atmosfēras spiedienu, kurš "savācis" karsto gaisu no Āfrikas, Portugāles un Spānijas, un atnesa spēcīgu karstumu kopā ar mitrumu uz Eiropu.
Šoreiz karstums ar spēcīgām gaisa masām bija ieradies no Sahāras.
Timotijs Hjūstons, kurš vada Eiropas vidēja termiņa laika apstākļu prognozes grupu, stāsta, ka jūnija skaidrās debesis ir pierādījums tam, ka saule ir sakarsējusi gaisu vēl vairāk. Kad mākoņi aizsedz sauli, tie "slāpē" saules karstumu, bet šoreiz mākoņi debesīs Eiropā bija novērojami mazāk. Viņš skaidro, ka spēcīgais sausums varētu norādīt arī uz to, ka nav notikusi pietiekama karstuma iztvaikošana, kas parasti atdzesē zemi.
Karstuma viļņi nav reta parādība, bet, kā skaidro sinoptiķi, tie paaugstina visas pasaules temperatūru un, ļoti iespējams, ka šādu temperatūras paaugstināšanos Eiropā varētu sagaidīt biežāk.
Lielbritānijas Meteoroloģiskās stacijas klimata speciālists Greiems Midžs stāsta, ka šādas laika izmaiņas ir normālas un dabiskas. Dienās, kad Eiropa izjuta vislielāko karstuma viļņa atnākšanu, visa pasaule bija apmēram par vienu grādu siltāka nekā parasti.