Tieši šo mehānismu izmantojusi krāpniece, sava personas koda vietā norādot cietušās datus. Šādā veidā krāpniece no vairākiem "ātro kredītu" aizdevējiem aizņēmusies vairākus tūkstošus eiro un pazudusi. Uzņēmumi pēc kāda laika krāpnieces datus ar zagto personas kodu ievietojuši kredītparādnieku datu bāzēs.
Datu nesakritību nav pamanījušas ne bankas, ne "ātro kredītu" kompānijas, un arī ne kredītinformācijas biroji. Cietusī pieprasījusi dzēst savus datus no kredītparādnieku sarakstiem - ja mēneša laikā tas netikšot izdarīts, sieviete plāno griezties policijā.
Nebanku kreditētāju nozares pārstāvji sola nepatieso informāciju izlabot, piemetinot - jau pašlaik kredīta ņēmēji tiek pārbaudīti.
"Tie veikti pārbaudes zvani, dažkārt pieprasīta papildus informācija no Iedzīvotāju reģistra, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Protams, ka kreditētājs vēlas izbēgt no šādām situācijām, kas bieži vien nozīmē garantētus zaudējumus," situāciju komentē Gints Āboltiņš, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs.
Asociācijas prezidents norāda, ka kreditors vadās pēc datiem, kurus klients ir norādījis, atverot kontu kādā bankā. Bankas darbinieki uzstāj, ka kreditētāji pārāk vieglprātīgi attiecas pret informāciju, kas norādīta maksājuma uzdevuma laukā.
Par notikušo jau uzsākta Valsts datu inspekcijas pārbaude.
"To, vai te notikusi kāda ļaunprātība, pārskatīšanās vai sistēmiska nepilnība, tas būs jānoskaidro. Mūsu praksē šāds gadījums ir pirmoreiz," Valsts datu inspekcijas pārstāvis Lauris Linabergs.