Kā patiesībā izskatās kosmoss, kas burtiski slēpjas no Zemes iedzīvotājiem aiz debesu mākoņiem? Portāls "Guardian" apkopojis NASA īpaši lolotos attēlus - pasaules slavenākās vēstures fotogrāfijas, kas liecina par cilvēces svarīgo pienesumu zinātnē.
1969. gada 20. jūlijs
Viena no nozīmīgākajām Zemes fotogrāfijām, kas tika uzņemta no kosmosa kuģa "Apollo 11", kad tas riņķojis ar Mēnesi. Aprakstot neaizmirstamo skatu, Nīls Ārmstrongs teicis: " Mani pēkšņi pārsteidza, ka šis mazais, skaistais un zilais zirnītis ir Zeme. Es pacēlu īkšķi un aizvēru vienu aci, un tas aizsedza planētu Zeme. Es sajutos mazs. Ļoti, ļoti sīks".
1969. gada 21. jūlijs
Bazs Oldrīns - Mēness moduļa pilots pirmajai nolaišanai uz Mēness. Fotogrāfijā redzams, kā viņš pozē uz Mēness virsmas. Fotogrāfija kļuva par vienu no populārākajām, jo uz Mēness virsmas redzamas kosmonautu pēdas. Šo fotogrāfiju uzņēma Nīls Ārmstrongs ar 70 milimetru Mēness virsmas kameru "Hasselblad".
1979. gada 25. februāris
Satriecošais skats uz planētu Jupiters un tā apkārtnes lielo, sarkano plankumu. Fotogrāfija uzņemta no kosmiskās zondes "Voyager 1".
1990. gada 14. februāris
Fotogrāfija, ko bieži dēvē par "gaiši zilo punktu" uzņemta, kad kosmosa zonde "Voyager 1" atradusies vairāk nekā 4 milijardu jūdžu attālumā no mūsu planētas. Zeme ir tikai smalks gaismas punktiņš.