Viens no variantiem, kā suni atšķirt no bērna, ir mājdzīvnieku būri. Tādos gadījumos mājdzīvnieku radināt pie būra jāsāk visus deviņus grūtniecības mēnešus – iemācot, ka tā ir viņa teritorija un drošā zona, kur doties pabūt vienam.
Otrs variants ir vārtiņi, kurus var ievietot starp istabām. Tad bērnu var atstāt vienā, bet dzīvnieku otrā istabā, lai viņi viens otru redz, bet nevar aizsniegt. Ilglaicīgi norobežot vienu no otra tā, lai viņi viens otru pat neredz, nav ieteicams, taču drošības nolūkos fiziskas saskarsmes ierobežošanai vārtiņi ir lielisks variants.
Veterinārārste bilst, ka grūtākas situācijas nākas piedzīvot kaķu saimniekiem. Ja kaķis paliek agresīvs no tā, ka mājās ienāk bērns, tad bieži vien bez ārsta palīdzības tikt galā nav iespējams. Ir gadījumi, kad jālieto stipri medikamenti, kas izmaina dzīvnieka uzvedību, turklāt dažās situācijās nav iespējams neko vērst par labu. Tā kā kaķi trenēt nav iespējams, redzot, ka viņš ir noskaņots pret bērnu ne visai pozitīvi, ir ļoti svarīgi maksimāli mazināt kaķa stresu un izveidot tam savu istabu, kurā atrodas viņa gulta, bļodiņas un teritorija.
"Svarīgi ir saprast, ka tā nav greizsirdība, kā to cilvēki ir pieraduši dēvēt. Kaķim bērna ienākšana dzīvē ir milzīgs stress, jo viņš pēc savas dabas ir vientuļnieks un nevēlas savā teritorijā nevienu citu, tādēļ bērna dēļ, kurš ir skaļš un pārvietojas gandrīz visos mājas stūros, viņš izjūt milzīgu stresu un kļūst agresīvs," skaidro Ostroga.
Veterinārārste bilst, ka gadījumos, ja bērns ir kaut kādā veidā dzīvniekam nodarījis pāri, uz ko suns vai kaķis reaģējis ar ieskrāpēšanu vai iekošanu, saimnieks noteikti nedrīkst dzīvnieku sodīt. "Tobrīd jau pati situācija pašam dzīvniekam ir slikta, jo viņam ir iebakstīts vai iesists. Neviens dzīvnieks negrib kost – viņi izvairās no konfliktiem. Tādēļ, ja papildus sliktajai sajūtai par iekošanu viņu vēl rāj saimnieks, tad var gaidīt, ka dzīvnieks kodīs vēl stiprāk," rezumē speciāliste.
Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".