Pirmstermiņa vēlēšanās varētu būt "Saskaņa" ar citiem politiskiem spēkiem, ne tikai GKR, jo Skudras prāt Ušakova stratēģiskais mērķis varētu būt "pierādīt savu derīgumu valdībai nacionālā mērogā."
Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Turlais nav izturējis uzticības balsojumu, līdz ar to zaudēja galvaspilsētas mēra amatu.
GKR un "Vienotības" nākotnes vīzija ievērojami atšķiras
GKR valde par Rīgas mēra amata kandidātu plāno lemt nākamnedēļ, 27. jūnijā, pastāstīja partijas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.
Ameriks pastāstīja, ka valdes sanāksmē tiks pārrunāti pēdējo dienu un nedēļu notikumi pašvaldībā, kā arī tiks lemts, kuru no biedriem varētu virzīt mēra amatam.
"Mēs joprojām esam gatavi uzņemties atbildību un vadīt pilsētu," sacīja Ameriks.
Tomēr jāņem vērā, ka vienošanos par jaunu mēru sola nepieļaut viens no domes opozīcijas līderiem Vilnis Ķirsis. Viņš uzskata, ka ir jārīko ārkārtas vēlēšanas.
"Šī ir unikāla iespēja, kad "Saskaņa" ir faktiski nospiesta uz ceļiem, un ir iespējams to varu Rīgā mainīt tiešām pēc būtības. Un to ir iespējams tikai, protams, caur vēlēšanām, lai vēlētāji dod atbalstu," uzskata Ķirsis.
Neuzticību Turlajam izteica 31 deputāts - visa opozīcija, pie frakcijām nepiederošais deputāts Oskars Putniņš un "Neatkarīgo deputātu frakcija", ko veido četri no "Saskaņas" izslēgtie politiķi Petrovs, Rosļikovs, Dubovs un Baraņņiks.
Pēc balsojuma par Rīgas mēra Daiņa Turlā gāšanu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgti deputāti Imants Keišs un Druvis Kleins, apliecināja JKP Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols.
Keišs izslēgts no partijas saistībā ar atturēšanos balsojumā par Turlā gāšanu, kā to bija nolēmusi frakcija, skaidroja Ozols.
Ozols pauda uzskatu, ka Keišam nav svarīgas partijas vērtības, bet deputāta "krēsls". "Keiša tālākā rīcība ar mandātu tikai parādīs, cik godīgs vai negodīgs viņš ir," teica Ozols.
Keišs atzina, ka Turlā gāšanu tik tiešām nav gribējis atbalstīt. "Uzskatu, ka viņam bija atvēlēts pārāk maz laika strādāšanai. Turklāt esmu arī pret ārkārtas vēlēšanām," sacīja Keišs.
Tikmēr Kleins no partijas izslēgts, jo, neskatoties uz balsojumu atbilstoši frakcijas lemtajam, bijis pretējos uzskatos par tālāko rīcību.