Baktērija var izraisīt nekrotizējošo fascītu – infekciju, kas strauji iznīcina ādu un muskuļu audus. Tā var beigties vai nu ar amputāciju, vai pat nāvi.
Pētījuma autori atzīmēja, ka no 2008. līdz 2016. gadam savā slimnīcā redzējuši tikai vienu inficēto, tomēr 2017. un 2018. gada vasarā tie jau bija pieci gadījumi.
Visi pacienti inficējušies bija vai nu krabju zvejas laikā Delavēras līcī, vai apēduši līcī nozvejotas jūras veltes. Visiem pacientiem attīstījās nekrotizējošais fascīts. Viens no pacientiem nomira.
Vienā no gadījumiem 46 gadus vecs vīrietis ar sīku brūci kājā devās zvejot krabjus. Pēc divām dienām viņam ievainotajā kājā sākās progresējošas sāpes, pietūkums un pūžņošana. Izrādījās, ka vīrietis ir inficējies ar minēto baktēriju, tāpēc viņš tika guldīts uz operāciju galda, kur ķirurgs noņēma atmirušos audus un pārstādīja ādu, lai “aizlāpītu” lielākos bojājumus.
Savukārt citā gadījumā 64 gadus vecs vīrietis piedzīvoja labās rokas pietūkumu un pūžņošanu pēc tam, kad bija tīrījis un ēdis krabjus. Par spīti ārstu centieniem vīrieti glābt, viņam apstājās sirds.
Nekrotizējošais fascīts parasti neattīstās cilvēkiem ar labu imūnsistēmu. Lielākam fascīta riskam ir pakļauti cilvēki, kuriem ir hroniskas aknu vai citas kaites, kas vājina imūnsistēmu.