Šodienas redaktors:
Marina Latiševa

Etiopijā jau nedēļu nav interneta, un neviens nezina patieso iemeslu (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/SCANPIX

Pieeja dažādām saziņas lietotnēm, piemēram, "WhatsApp" un "Facebook", Etiopijā ir traucēta jau kopš 11. jūnija, atsaucoties uz interneta uzraudzības servisa "Netblocks", ziņo CNN.

Traucējumi piekļuvē internetam sadusmojuši daudzus etiopiešus, kuriem liegta pieeja visdažādākajiem interneta pakalpojumiem. Uzņēmēji valsts galvaspilsētā Adisabebā stāstīja, ka piekļuvei internetam un saziņas lietotnēm nākas izmantot virtuālo privāto tīklu (VPN).

Traucējumi ierobežo uzņēmēju spēju apmierināt klientu vajadzības, piemēram, rezervēt ceļojumus. Kāds tūroperators stāstīja, ka katru reizi, kad internetam nav iespējams piekļūt, viņi izmanto biznesa centrus luksusa viesnīcās, un tas ievērojami sadārdzina izmaksas.

Viens no iespējamajiem traucējumu cēloņiem esot, ka tie ir paredzēti, lai novērstu špikošanu vidusskolas eksāmenos.

Pieslēgumi dažas reizes tika daļēji atjaunoti pagājušajā nedēļā, tomēr lielākā daļa iedzīvotāju pieslēgties internetam nespēja. Ziņu apmaiņas platformas nav pieejamas kopš pagājušās ceturtdienas.

Varas pārstāvji nesniedza komentārus par valstī esošajiem traucējumiem.

"Interneta bloķēšana visā valstī, lai novērstu dažus iespējamos pārkāpumus eksāmenos padara piekļuvi internetam neiespējamu visiem iedzīvotājiem," sacīja organizācijas "Human Rights Watch" pētnieks Etiopijā un Eritrejā Fēlikss Horns.

"Tas kaitē ekonomikai, tas kaitē Etiopijas starptautiskajam tēlam un tas nonāk pretrunās ar valdības solīto par izteikšanās brīvību."

Pirms pašreizējais Etiopijas premjerministrs Abijs Ahmeds nāca pie varas 2018. gadā, internets uz trim mēnešiem bija atslēgts daudzos valsts reģionos, kur valdīja nemieri.

Nācis pie varas, Abijs atjaunoja interneta pieslēgumus, atbrīvoja politieslodzītos, žurnālistus un blogerus, un veica ekonomiskas reformas, ar mērķi piesaistīt ārvalstu investorus.

"Kaut gan Abija valdība ir veikusi ievērojamu progresu ceļā uz izteikšanās brīvību un informācijas pieejamību, interneta atslēgšana ir solis atpakaļ un atgādina iepriekšējo valdību, no kuras viņš ir mēģinājis distancēties," piebilda Horns.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu