Tāpat kā Pireneju valstis atzīmē vasaras saulgriežus ar lāpām rokās, arī austrieši sanāk kopā, lai aizdegtu simtiem lāpu kalnos, atzīmējot maģiskos svētkus. Austrijā no viduslaiku tradīcijām tiek uzskatīts, ka uguns ir veids, kā pielūgt zemi. Mūsdienās svētku dalībnieki var izmantot kalnu vagoniņus, lai virsotnē piedalītos tradīcijās, kā arī doties vasaras saulgriežu kruīzā.
Islandē vasaras saulgrieži tiek svinēti ar "Seret Solstice" mūzikas festivālu, kas tiek rīkots Reikjavīkas centrā, izklaidējot sanākušos ar 72 stundu dejām dienas gaismā. Festivālā tiek atskaņota melodiska un ēteriska mūzika, līdzīga, kādu spēlē grupa "Sigur Ros", kas ir viena no valsts populārākajam grupām.
Vasaras saulgriežus Rumānijā sauc par "Drăgaica Fair", kuri tradicionāli tiek atzīmēti Buzau pilsētā katru gadu, vietējiem iedzīvotajiem ievērojot "Hora Dragaicelor" pagānu rituālu, kurā jaunu meiteņu grupa, tērptas baltās kleitās ar ziedu vainagiem, izpilda lietus deju apkārt līgavai, lai nodrošinātu labu gadu un bagātu ražu.
Portugāles galvaspilsētas centrā pulcējas tūkstošiem cilvēku, lai svinētu Svētā Jāņa Kristītāja dzimšanas dienu un vasaras saulgriežus ielu koncertu festivālā, kurā tiek rīkoti ralliji, deju svētki un neierobežoti vietējo ēdienu un dzērienu baudījumi. Pusnaktī svētku svinētāji pulcējas gar Douru upi, lai vērotu uguņošanu, kas godina sauli.
Dāņi aizvada vasaras saulgriežus, pazīstamus kā "Sankt Hans Aften", vakariņojot kopā ar ģimeni un draugiem, kam seko ugunskuru dedzināšana, kurā tiek iemesta salmu lelle - ragana, kura simbolizē ziemu un nāvi. Tāpat pie ugunskura kopīgi tiek dziedātas tradicionālās dziesmas.