Krāšņas galvas rotas un neparastas vietējo paražas Angolas svelmē - lietuviešu ceļotājs apmeklējis divus unikālus ciemus Āfrikā un ir atgriezies ar fantastisku stāstu. Nepieradināta daba, krāsainas krelles un gadsimtus ilgas paražas, kuras tiek piekoptas vēl šobaltdien - Lietuvas portāls "15min" kopā ar pasaules apceļotāju Danu Pankeviču piedāvā ielūkoties Āfrikas attālākajos nostūros projektā "Āfrikas ekspedīcija".
Māla bizes un baobaba koka paēnis
Ceļinieks ieradies Angolā ar īpašu mērķi - viņš vēlējies sastapt kādu no nomaļākajām ciltīm, taču vienīgais orientieris vai informācija, kas viņam bijusi, ir pāris bildes telefonā.
Dans attiecīgās bildes rādījis it visur, kur gājis, taču vairums uzrunāto nemaz nezināja par šādas cilts eksistenci, taču sastaptie cilvēki bijuši draudzīgi un meklējuši informāciju pie saviem paziņām.
Pēc desmit dienām Dans beidzot nokļuvis galamērķī - Mumwila ciematā.
Ciematā viņu sagaidījis cilts galva, ar kuru ceļinieks sazinājies ar zīmju valodas palīdzību. Viņš Danam atļāvis kādu laiciņu palikt ciemā un ierādījis telts vietu zem liela baobaba koka - ciema vīriešu galvenajā tikšanās vietā.
Paēnī apkārt skraidījušas cūkas, vistas un citi mājlopi, kas, gluži tāpat kā ceļotājs, glābušies no karstās saules svelmes.
Foto: Angolas ciemata sieviešu neparastās matu rotas
Šīs cilts sievietes var lepoties ar pagalam neparastiem matu sakārtojumiem - cietām "bizēm", kas veidotas no kaltētiem govs mēsliem, māla, taukiem, samaltas koka mizas, dažādām zālēm un zemes, sauktām par nontombi. Sievietes parasti nēsā četras līdz sešas "bizes". Ja sievietes galvu rotā vien trīs nontombi, skaidrs, ka kāds viņas ģimenē ir miris.