Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Vai kaulu krakšķināšana kaitē veselībai? Atbild speciālists (6)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Pexels

Kādam kauli nokrakšķ vairākas reizes dienā, citiem - nekad. Ko cilvēka veselībai nozīmē kaulu krakšķēšana un, vai kaulu krakšķināšana var kaitēt veselībai? Sarunā ar portālu "Apollo" skaidro basketbola kluba "VEF Rīga" fizioterapeits Harijs Hanzens. 

Ko īsti nozīmē kaulu krakšķēšana un kas to izraisa?

Raksta foto
Foto: Unsplash

Kaulu krakšķēšana nozīmē to, ka tie pamazām sāk dilt un ir samazināts locītavu šķidruma daudzums. Katram cilvēkam tas ir ļoti individuāli, tādēļ katru gadījumu ir nepieciešams izskatīt atsevišķi. 

Izrādās, krakšķi, kuru dzirdam, izraisa gaiss, kurš atrodas locītavā. 

"Krakšķēšana ir gaiss locītavā, kas pārsprāgstot veido šo skaņu - krakšķi," skaidro fizioterapeits

Cilvēku vidū ļoti izplatīta lieta ir apzināta pirkstu, kā arī kakla krakšķināšana, taču, vai tas nekaitē veselībai?

Hanzens atklāj - nav pierādīts tas, ka krakšķēšana būtu pamats locītavu slimībām, taču bieži to nevajadzētu darīt.

"Nav pierādīts, ka krakšķēšana izraisa kādas locītavu slimības, tomēr pārāk bieži to neiesaka darīt," norāda speciālists. 

Krakšķini kaulus prātīgi - nereti to nepieciešams darīt pie speciālista! 

Raksta foto
Foto: Unsplash

Muguras un kakla krakšķināšanu ieteicams ir veikt pie speciālistiem, kuri ļoti labi pārzina cilvēka ķermeni un tā uzbūvi.

"Ja runājam par muguras un kakla krakšķināšanu (mobilizācijas un manipulācijas), tad tās, protams, labāk ir veikt pie speciālistiem, nevis pašam," atklāj Hanzens. 

Kaulu krakšķināšana sportā

Raksta foto
Foto: Unsplash

Runājot par sportistiem un kaulu krakšķēšanu, tad fizioterapeits atklāja, ka katrs gadījums ir individuāls - citiem krakšķ, bet citiem nē.

"Ir sportisti, kuriem kauli krakšķ, bet tas nav bieži. Jāsaprot, kas izraisa šo krakšķi un, vai tas nav sāpīgs," teic fizioterapeits. 

Ļoti būtiski ir saprast - locītavas ir veselas vai nē, jo gadījumā, ja tās ir neskartas, tad no speciālas kaulu krakšķināšanas būtu jāizvairās. Katra cilvēka gadījums ir individuāls, taču ir nepieciešams atcerēties, ka ar pārlieku lielu kaulu krašķināšanu nevajadzētu aizrauties.

Gadījumā, ja ir vēlme un nepieciešamība pēc tās, tad vislabāk ir griezties pie atbilstošiem speciālistiem. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu