Kandidātu kampaņas galvenokārt koncentrējās uz iekšpolitiskiem jautājumiem - ekonomiku, cīņu ar korupciju un labklājības veicināšanu, kaut arī prezidenta tiešie pilnvaras lielākā mērā skar ārpolitiku un aizsardzību.
Svernelis, kurš pirms politiķa karjeras uzsākšanas strādāja policijā, paudis gatavību uz atvērtāku dialogu ar Krieviju un izteicis domu, ka Lietuvas vēstniecību Izraēlā varētu pārcelt no Telavivas uz Jeruzalemi.
Ja Skvernelis tiktu ievēlēts prezidenta amatā, tas nozīmētu Lietuvas atkāpšanos no pašreizējās politikas Krievijas jautājumā. Grībauskaites pretkremliskie uzskati, tiešais komunikācijas stils un melnā josta karatē nesusi viņai "dzelzs lēdijas" iesauku.
"Pirms desmit gadiem mūsu valsti bija ļoti smagi skārusi finanšu krīze un mēs bijām pilnībā atkarīgi no Krievijas gāzes, bez reāliem NATO aizsardzības plāniem," Grībauskaite sacīja intervijā aģentūrai AP.
Grībauskaite norādīja, ka viņas pēctecim būs jāpievērš pastiprināta uzmanība Krievijas militārajām aktivitātēm Baltijas jūras reģionā. "Ģeopolitiskā situācija turpinās būt saspringta," viņa uzsvēra. "Tāpēc militārās aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšana, cīņa pret agresīvo propagandu un kiberdraudiem un cita veida apdraudējumu būs galveno prioritāšu vidū."
Grībauskaites un Skverneļa starpā šogad izcēlās domstarpības par Skverneļa izteikumiem, ka latvieši lietuviešiem "nav brāļi, bet konkurenti daudzās jomās". Grībauskaite sacīja, ka Skvernelis esot apkaunojis Lietuvu starptautiskā mērogā.
Par šo skandālu prata pasmieties gan lietuviešu, gan arī latviešu komiķi.
Puteiķis jau piektdien nodeva balsi iepriekšējā balsošanā, taču atzina, ka neesot balsojis par sevi. Viņš arī aicināja vēlētājus atdot balsi nevis par viņu, bet gan par Skverneli vai Juozaiti.