Lai arī cietumsods bieži vien tiek uzskatīts par samērā maigu soda veidu, īpaši, ja runa ir par smagiem noziegumiem, ir vietas pasaulē, kurās soda izciešana atgādina brutālu noziegumu pret pašiem ieslodzītajiem. Portāls "ATI" apkopojis piecus cietumus pasaulē, kuros valdošo apstākļu dēļ, negribētu nokļūt neviens.
"La Sabaneta" cietums Venecuēlā
Venecuēla, valsts Dienvidamerikas ziemeļos, ir otra asiņainākā zeme uz pasaules pēc slepkavību skaita gadā. Šīs valsts cietumi tiek uzskatīti par vieniem no vardarbīgākajiem pasaulē.
Humberto Prado, Venecuēlas cietumu uzraudzības biedrības prezidents, teicis, ka "80 procentus valsts cietumu patiesībā pārvalda bruņoti ieslodzītie".
Sabanetas cietums uz šī fona ir īpaši briesmīgs - šajā būvē, kas paredzēta 700 ieslodzītajiem, mitinās 3700 no Venecuēlas bīstamākajiem noziedzniekiem.
Cietumā esot briesmīgi sanitārie apstākļi un ļoti apšaubāma varas hierarhija - šajā cietumā vidēji uz 150 ieslodzītajiem esot viens sargs. Ieslodzītie izveidojuši paši savu pārvaldes struktūru, kuras augšgalā ir bandas.
Nabadzīgākie ieslodzītie ir spiesti maksāt ietekmīgākiem noziedzniekiem, lai tiktu pie vietas, kur pārlaist nakti.
Nav brīnums, ka šādos apstākļos bieži notiek cietumnieku sacelšanās. 1994. gadā noticis viens no asiņainākajiem protestiem cietuma vēsturē - tā rezultātā izcēlies ugunsgrēks un dažādu ievainojumu rezultātā dzīvību zaudējuši 108 ieslodzītie. 2016. gadā masveida nemieru rezultātā dzīvību zaudēja 16 cilvēki - bandu nemieru saasinājumā ieslodzītie tikuši sacirsti gabalos. Pārbaude cietumā atradusi lielu daudzumu automātisko šaujamieroču, ieroču un pat apdraudētus dzīvniekus.