Tāpat atsevišķas izmaiņas pieredzēs sociālais tīkls "Instagram" - tas būšot drošāks. Zakerbergs ievērojamās izmaiņas nodēvēja par ""Facebook" ceļu uz privātu sociālo platformu".
Komunikācijas eksperti uzskata, ka "digitālās dzīvojamās istabas" koncepts ir satraucošs.
"Tās tik tiešām ir kā istabas, bet tajās ir izvietotas novērošanas kameras un noklausīšanās ierīces. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka sarunu, kuru organizē kompānija "Facebook", to patiesībā noklausīsies. Ja mūs apmuļķos ar viltus drošības sajūtu, ka esam patiesi privātā istabā un varam brīvi runāt, tad arī pateiksim ko tādu, ko neviens cits nedrīkst zināt," saka komunikācijas un žurnālistikas profesore Karena Kovaca.
Viņa prognozē, ka cilvēkiem privātuma un drošības sajūta var likt atklāt tādu personisku informāciju kā slimības, mentālās veselības traucējumi vai varbūt pat dažādi apkaunojoši hobiji.
"Nedrīkstam aizmirst, ka pilnīgi viss, ko publicējam internetā, domājot, ka tas ir privāti, patiesībā ir pieejams ikvienam. Viss, ko jūs domājat, ka pastāv pagaidām, patiesībā pastāvēs ļoti ilgu laiku. "Facebook" ievāc un ievāks datus, ko nodot reklāmdevējiem, lai piedāvātu jums piemērotākas reklāmas, bet citi vienkārši var iemūžināt jūsu rakstīto, uzņemot ekrānšāviņu," brīdina Kovaca.
"Facebook" pēdējo gadu laikā ir nonākusi ievērojamu skandālu krustugunīs, it īpaši pēc tam, kad atklājās ziņas par britu uzņēmuma "Cambridge Analytica" pieeju 87 miljonu "Facebook" lietotāju datiem. Pēc šī skandāla "Facebook" saņēma neskaitāmus aicinājumus un prasības pārskatīt savu privātuma politiku un aizsargāt lietotāju sniegto informāciju.