Šodienas redaktors:
Dace Otomere
Iesūti ziņu!

KNAB Kozakam aizliedz izbraukt no valsts un piemēro vēl divus drošības līdzeķlus (3)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Vladislavs Kozaks
Vladislavs Kozaks Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir piemērojis trīs ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus SIA "Rīgas satiksmes" (RS) iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajai tramvaju un trolejbusu ražotāja "Škoda Transportation" amatpersonai Vladislavam Kozakam.

Neminot personas vārdu, KNAB norādīja, ka personai piemērots aizliegums tuvoties noteiktām personām, aizliegums izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas, kā arī uzturēšanas noteiktā vietā.

KNAB nekomentēja, vai birojs tiesai bija lūdzis piemērot drošības naudu Kozakam.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 26. aprīlī nolēma Kozaku atbrīvot no apcietinājuma. Viņa advokāts Jānis Dzanuškāns toreiz norādīja, ka viņa klients tika atbrīvots tiesas sēžu zālē.

Kozaks apcietinājumā atradies kopš 2018. gada 12. decembra un viņš bija pēdējais no šajā lietā aizturētajiem, kurš vēl atradās apcietinājumā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa decembra sākumā sešām no septiņām šajā lietā aizdomās turētajām personām kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Tie bija ilggadējais partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, "Rīgas satiksmes" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, bijušais "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un uzņēmējs Edgars Teterovskis.

No KNAB skaidrotā izriet, ka kriminālprocess sākts par to, ka Čehijas un Polijas uzņēmumu pārstāvji, vienojoties ar Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" atbildīgajām amatpersonām, kā arī ar "Rīgas satiksmi" saistītā uzņēmuma pārstāvjiem, noziedzīgo darbību īstenošanai piesaistīja fizisku personu un ar viņu saistītas personas. Šīs personas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un nodrošināja finanšu plūsmu, piesaistot gan reāli darbojošos, gan arī fiktīvus uzņēmumus, tādējādi nodrošinot kukuļu maksāšanu Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" atbildīgām amatpersonām saistībā ar trim iepirkumiem.

KNAB arī norādīja, ka biroja sāktajā kriminālprocesā kukuļu summas veido procenti no kopējās noslēgtā līguma summas. Darbs, lai precizētu kukuļa summas KNAB kriminālprocesā, turpinās.

TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka par katru Rīgai piegādāto trolejbusu, autobusu un tramvaju kukuļos maksāts vidēji 5-7%. Trīs iepirkumu summa kopā pārsniedz 270 miljonus eiro, tādejādi kukuļos varētu būt samaksāti 13,5-20 miljoni eiro.

Vēlāk kratīšana notika arī Rīgas mēra Nila Ušakova (S) kabinetā un dzīvesvietā, kurš arī apgalvoja, ka nekādus pārkāpumus neesot pieļāvis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu