Portālā "Dabas Dati" atrodama informācija par to, ka parādoties pirmajam zaļumam, viens no pirmajiem pavasara augiem vecos, dabiskos mežos un upju ielejās ir laksis jeb mežloks, kura zaļās, leknās lapas jau parādījušās siltās, saulainās vietās. Tā smarža, īpaši ziedēšanas laikā, vilina ne tikai kukaiņus, bet arī cilvēkus – lakšu garšas cienītājus.
Portāls atgādina, ka laksis, Latvijas 2014. gada "Gada augs", ir viena no cilvēka maz ietekmētu mežu sugām, kas liecina par to, ka mežs ir bioloģiski vērtīgs. Vietās, kur laksis atrodams, tas mēdz veidot lielas audzes, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka šī suga Latvijā ir bieži sastopama.
Latvijas Botāniķu biedrība atgādina, ka lakša, tāpat kā citu īpaši aizsargājamu sugu ievākšana savvaļā – plūkšana un izrakšana, ir aizliegta un nodara kaitējumu retajām sugām, samazinot to populācijas.
Smaržīgo meža velti nav vēlams plūkt arī tādēļ, ka tā lapas ir ļoti viegli sajaukt ar plaši izplatīto maijpuķīti jeb parasto kreimeni - indīgu mežā augošu ziedaugu.
Tas ir ļoti bīstams un uzturā izmantojot pat mazu daudzumu ziedauga, rezultāts var būt letāls.
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā nepieļaut liktenīgo kļūdu, gan ejot cauri mežam, gan dārzā, ir noplūkt vienu lapu un paberzēt to rokās - laksim ir izteikta, aromātiska ķiploka smarža.