Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Petraviča: "KPV LV" ministri nav saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam (14)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Labklājības ministre Ramona Petraviča.
Labklājības ministre Ramona Petraviča. Foto: Ieva Makare/LETA

Partijas "KPV LV" ministri joprojām nav saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam, šorīt, 16. aprīlī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Uz jautājumu, vai viņa jau ir saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam, Petraviča atbildēja noliedzoši, piebilstot, ka, pēc viņas rīcībā esošās informācijas, šādas pielaides pagaidām nav arī pārējiem ministriem no viņas partijas.

"KPV LV" valdībā pārstāv trīs ministri - labklājības ministre Petraviča, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

"Nekādu informāciju tuvāk neesmu saņēmusi, neviens ar mani nav sazinājies. Gaidu," sacīja Petraviča.

Pašlaik nav publisku ziņu, ka pielaide būtu piešķirta arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, kurš valdībā pārstāv politisko apvienību "Attīstībai/Par!".

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš iepriekš pauda, ka gadījumā, ja kāds no ministriem saņemtu atteikumu pielaidei valsts noslēpumam, viņa vietā, iespējams, būtu jāmeklē cits ministrs.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis janvāra beigās norādīja, ka SAB veiktās personu pārbaudes parasti tiek pabeigtas aptuveni divu mēnešu laikā.

Kariņa valdību Saeima apstiprināja 23. janvārī.

Likums paredz, ka pārbaudes maksimālais termiņš ir trīs mēneši, taču nepieciešamības gadījumā to var pagarināt vēl uz trīs mēnešiem. Negatīvu SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, un pēc tam arī tiesā, līdz ar to kopējais termiņš, kurā izskata šādus jautājumus, pēc Satversmes tiesas sprieduma pielaižu jautājumā ir pieaudzis.

Likumā minēti septiņi punkti, kāpēc personai tiek liegta pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem.

Likums paredz, ka pielaidi nevar izsniegt, piemēram, ja personas rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā. Tāpat pielaidi nevar izsniegt, ja persona bijusi PSRS vai kādas ārpus NATO un ES esošas dalībvalsts drošības dienesta darbinieks vai aģents.

Pieeja valsts noslēpuma objektiem tiek liegta arī personai "par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu", kā arī personai, kurai konstatēti psihiski un uzvedības traucējumi, tai skaitā traucējumi alkohola vai narkotiku lietošanas dēļ.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu