Viņš arī atzina, ka pagaidām FKTK nav izlēmusi, cik darbinieku būs iekļauti kontroles grupā, taču tie būs apmēram 10 cilvēku.
“Pašlaik visi runā tikai par naudas atmazgāšanu, bet ļoti svarīgi ir sekot līdzi arī tam, kāda ir bilances attīstība, ko dara likvidatori, kāds ir aktīvu stāvoklis. Pirmajā fāzē noteikti par kādiem 80% nauda ir pieejama. Kad nauda būs vai nu izmaksāta, vai nodota Kontroles dienestam, lai vērtētu tās iesaldēšanu, tālāk ļoti svarīga būs aktīvu vērtēšana. Tas ir diezgan izaicinošs darbs. Tādēļ kontroles grupā būs gan finanšu noziegumu novēršanas speciālisti, gan uzraugi,” skaidroja Putniņš.
Jautāts, vai “ABLV Bank” metodoloģijas izstrādes gaitā FKTK izjuta arī spiedienu no politiķu, vai no bankas klientu puses, Putniņš atbildēja, ka spiedieni bija ļoti dažādi – psiholoģiski, morāli, puspolitiski.
“Šajā bankā izmaksu gaida gandrīz divi miljardi eiro. Kā jūs domājat, nav spiediena? Mums ir bijušas sūdzības un neviena vien. Kādreiz pamēģiniet ar lietišķu argumentāciju noturēt šādu aizsprostu, aiz kura ir divi miljardi un tūkstošiem klientu. Tādēļ es arī saku – šis nav tas patīkamākais krēsls. Protams, ka uz mums ir spiediens, ir pienākums arī izpildīt likuma prasības. Cits spiediena veids – mēs ejam par visu šo atskaitīties uz valdību, uz Saeimu, un tas viss daļēji jau ir pārvērsts par politisku procesu. Skaidrs, ka tas ir kaut kas, kam mēs neesam trenēti.