Viņš norāda, ka mājokļu pieejamības jautājuma risināšanu tuvākajā laikā ir noteicis par prioritāru uzdevumu, jo dzīvesvietas šaurība esot ļoti būtisks faktors, kas ierobežo bērnu skaitu ģimenē.
Citas valstis šai problēmai jau esot atradušas ļoti veiksmīgus risinājumus, un Parādnieks tos min kā piemērus, no kuriem Latvija varētu mācīties.
"Ģimenēm, kurām ir salīdzinoši labi ienākumi, pabalstu un atvieglojumu apjoms [Latvijā] ir daudzmaz normāls. Nesaku, ka pietiekams, bet, teiksim, saprātīgs. Jāfokusējas uz to grupu, kurai ir nepieciešams vēl papildu atbalsts. Tāpēc šī dotācija mājokļa iegādei vai būvei un paplašināšanai ir ļoti būtiska," intervijā NRA norāda politiķis.
Vaicāts, kā realitātē varētu izskatīties šī dotācija, Parādnieks skaidro, ka "tehniski tie varētu būt 10 000 - 12 000 eiro, kas ir kā sertifikāts, ko var realizēt, iegādājoties mājokli".
Viņš šo dotāciju salīdzina ar pirmo iemaksu, bankā ņemot hipotekāro kredītu.
"Banka šo sertifikātu atprečo, no valsts saņemot naudu," iecerēto sistēmu apraksta premjera padomnieks demogrāfijas lietu jautājumos.
Skaidrojot, kādiem kritērijiem ģimenei jāatbilst, lai saņemtu šādu valsts dotāciju, Parādnieks stāsta, ka, piemēram, Igaunijā tās ir ģimenes ar trim un vairāk bērniem. "Pie mums sākotnēji tie arī varētu būt tādi paši. Ideāli būtu, ja šādu dotāciju varētu saņemt ģimenes, kurās ir divi bērni, bet kuras plāno trešo," norāda politiķis.