Jautāta par to, kā "Brexit" varētu ietekmēt kopējo noskaņojumu ES dalībvalstīs, kas "ne vienmēr spēlē pēc noteikumiem" - Ungāriju un Poliju, kurās pēdējā laikā vērojama politiska nepatika pret tā sauktajām "Eiropas vērtībām", eksprezidente atbildējusi, ka "visticamāk, gaidāms vētrains laiks".
"Šī vētra varētu nākt ne tikai no iepriekšminētajām valstīm [Ungārijas un Polijas], bet arī Zviedrijas, kurā novērojamas savādas pārmaiņas, Itālijas, kura pašlaik šķiet politiski sašķelta, Spānijas, kurai, kā zināms, ir savas iekšējās problēmas. Bīstos, ka "Brexit" varētu dot "zaļo gaismu" dažādiem destabilizējošiem spēkiem," atzinusi Vaira Vīķe-Freiberga.
Uz jautājumu par to, vai "Brexit" uzskatāms par haotisku un slikti izplānotu soli vai tomēr dzīvīgas demokrātijas izpausmi, politiķe atbildējusi: "Manuprāt, šāds dzīvīgums riskē kļūt par histēriju. Skatos britu parlamenta diskusijas, kas man vienmēr bijis demokrātijas etalons, un mani pārņem izbrīns - kurš tad nodarbojas ar valsts vadīšanu un ikdienas lēmumiem?"
Eksprezidente notiekošo nosaukusi par "skumju lappusi demokrātijas vēsturē".
Jautāta par to, uz kādu "Brexit" iznākumu cer viņa pati, Vaira Vīķe Freiberga paudusi cerību, "ka Lielbritānija paliks [ES sastāvā]. Mums tās pietrūks."