Lielpēteris norāda, ka gadījumos, ja rodas aizdomas, ka sunim kaut kas varētu nebūt kārtībā, pirmajās tikšanās reizēs (kucēns ir vairākkārt jāapskata pirms iegādes) iespējams uzņemt fotogrāfiju un parādīt veterinārārstam, lai viņš sniedz savu komentāru.
Kas jāņem vērā?
Kucēns uz jaunajām mājām var doties 8 nedēļu vecumā.
Lielā daļā gadījumu audzētājs pats saimniekam sniedz uz lapas sarakstītu informāciju par kucēnu - par to, ar ko viņš ir barots, ko nepieciešams nodrošināt, bet, ja tā nenotiek, tad saimniekam, braucot pakaļ kucēnam, ir svarīgi pajautāt audzētājam par doto barību, potēm.
Kucēnam, dodoties uz jaunajām mājām, jau jābūt veiktai vismaz vienai potei. Vakcinācijas iedalās divās daļās - vīrusu un trakumsērgas potes. Tāpat ir pieejamas divu un trīs pošu shēmas, lai gan izplatītāka ir tieši divu pošu shēma.
Tāpat kucēnam jau jābūt ievadītam čipam un izveidotiem ciltsrakstiem.
Ja šīs lietas kucēnam nav nodrošinātas, labāk četrkājaino draugu no konkrētās audzētavas neizvēlēties, atzīmē eksperts.
Priekšvēstneši, ka sunim kaut kas nav kārtībā un viņu nevajadzētu iegādāties - kucēnam vēl nav uztaisītas pirmās potes; viņš nav čipots; audzētājs nav atsaucīgs un nevar pastāstīt neko par konkrēto šķirni un tās īpatnībām.
"Kucēnam pirms došanās uz jaunajām mājām jābūt veiktai pirmajai potei, pēc likuma viņam jābūt čipotam un reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā, kā arī jābūt izveidotiem ciltsrakstiem. Daudzi saka, ka suns nav nepieciešams izstādēm, tādēļ ciltsraksti nav nepieciešami. Tas ir tas pats, kas nopirkt mašīnu un pateikt: "Es ar to mašīnu uz izstādi nebraukšu, tāpēc man čeku nevajag"," skaidro Lielpēteris.