“Tā nedrīkst darīt. Ja suns kaut vai tikai dažreiz klibo, tas nozīmē, ka viņam ir sāpīgs process un ir iemesls, kādēļ viņš klibo. It visu iespējams risināt,” skaidro speciāliste.
Dažādas izmeklēšanas metodes
Ja mājdzīvnieka kaiti nav iespējams noteikt ar klīnisko izmeklēšanu, ir pieejamas dažādas specifiskākas izmeklēšanas metodes, kas sevī ietver asins un urīna analīzes, ultrasonogrāfiju, rentgenizmeklējumus, endoskopiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi u.c.
Kā norāda Aveniņa, asinsanalīzes un urīnanalīzes ir visizplatītākās izmeklēšanas metodes, taču bieži ir gadījumi, kad nepieciešami papildu izmeklējumi, jo ar minētajām metodēm nav bijis pietiekami, lai noteiktu precīzu slimības diagnozi.
Tāpat var gadīties situācija, kad ir nepieciešams ievākt histoloģijas (audu) vai cistoloģijas (šūnu) paraugu, ja mājdzīvniekam tiek konstatēti dažādi veidojumi, to pēc tam sūtot uz laboratoriju izmeklēšanai.
“Kādreiz veterinārmedicīna nebija tik plaši pieejama, un reizēm saimnieks, visbiežāk finansiālu apsvērumu vadīts, izvēlas neizmeklēt savu mājdzīvnieku līdz galam. Taču tas ir nepareizi, jo izmeklējumi ir jāveic līdz galam, tā kā bez korektas diagnozes nav iespējama pareiza un atbilstoša dzīvnieka ārstēšana,” piebilst veterinārārste.
Aveniņa aicina četrkājaino draugu saimniekus saprast, ka arī gadījumos, kad mājdzīvniekam vajadzīga kāda operācija, sākumā ir nepieciešama konsultācija pie ķirurga. “Bieži cilvēki ir izdomājuši, ka vēlas mīlulim veikt konkrētu procedūru, bet, ja ķirurgs sākumā dzīvnieku nav redzējis, tad nav iespējams saprast, kāda būs anestēzija un ķirurģiskā pieeja, jo tas var atšķirties atkarībā no procesa smaguma vai dzīvnieka kopējā veselības stāvokļa, kuru nosakām pēc klīniskās izmeklēšanas un vispārējām asinsanalīzēm.”