Lielpēteris uzsver, ka gadījumos, ja suns baidās jau pavisam maziņš, ir nepieciešams meklēt speciālista palīdzību, jo bailes ir kā slimība, kuru nedrīkst ielaist.
Ļoti bieži gan tieši paši cilvēki saasina kucēna bailes - kad suns sabīstas, saimnieks nekavējoties mēģina viņu mierināt un paijāt, kas ir tāda pati rīcība kā tad, kad suns izdara kaut ko labu, tādēļ mīlulim var rasties asociācija, ka viņš tiek slavēts par to, ka ir sabijies.
Saimniekam šādās situācijās ir būtiski pašam nereaģēt uz notiekošo, pat ja suns izrāda izbīli, tādējādi rādot piemēru mīlulim.
Ir svarīgi sākt kucēna socializāciju pēc iespējas ātrāk. Arī tādēļ, ka gadījumos, ja saimnieks kucēna bailes pamana 2,5 mēnešu vecumā, vēl ir līdz pat mēnesim ilgs laiks šīs bailes iemācīt pārvarēt, bet, ja suņa bailīgums tiek pamanīts četru mēnešu vecumā, tad situācijas var būt smagas un pat tik bezcerīgas, ka atliek vien kucēnam iemācīt nevis nebaidīties, bet gan neizrādīt bailes ar agresiju.
"Būtu diezgan jocīgi redzēt, ka pele brūk virsū kaķim, jo parasti ir otrādi. Bet jebkura pele, kas ir iedzīta stūrī, bruks virsū kaķim, jo izjūt lielu bezspēcību. Tāpat ir, ja suns atrodas emocionālā "stūrī", jo tad parādīsies agresija, taču tas nemaina faktu, ka viņš aizvien būs bailīgs. Tāpēc var rasties tādas situācijas, kurās četrkājainais draugs ierauga cilvēku, paredz, ka tiks, viņaprāt, iedzīts stūrī, un uzbrūk, jo vienkārši tā maskē savas bailes," skaidro Lielpēteris.