Sievietēm, kas cieš no celulīta, ļoti ieteicams sekot līdzi pietiekamam ūdens patēriņam,"
komentē "Mana Aptieka" farmaceite Agnese Ritene. Farmaceite skaidro, ka ieteicamais diennakts ūdens apjoms atkarīgs no ķermeņa masas - jo vairāk cilvēks sver, jo vairāk ieteicams dzert. Parasti tiek rēķināts, ka uz kilogramu ķermeņa masas diennaktī jāizdzer 30 ml ūdens.
Svarīgi uzņemt ūdeni tīrā veidā un saprātīgos apjomos visas dienas garumā
Ritene skaidro, ka dažkārt cilvēki pieļauj kļūdu, cenšoties vienā piegājienā izdzert puslitru vai pat litru ūdens. "Ūdens ir jāuzņem pakāpeniski - piemēram, 200 ml stundas laikā. Neviena galējība nenāk organismam par labu - noteikti nevajag pārcensties ar ūdens daudzumu vienā uzņemšanas reizē, tā var nodarīt arī sev pāri.
Būtiski atcerēties, ka vismaz 1 - 1,5 litrs ūdens ikdienā jāuzņem tīrā veidā - ne tējas, ne sulas, ne zupa to neaizstās,"
ar padomu dalās speciāliste. Viņa uzsver, ka vairāk nekā parasti šķidrums jāuzņem, kad svīstam, zaudējot ūdens rezerves, proti, karstā laikā vai fizisko aktivitāšu laikā.
Ģimenes ārsts Alberto Sadu papildina, ka ūdens stiprina veselību, īpaši ieteicams pietiekamam šķidruma patēriņam sekot līdzi vīrusu sezonās. "Saviem pacientiem iesaku dzert vismaz 1,5 līdz pat 3 litrus diennaktī, un vecākiem noteikti jau bērnībā jāmāca atvasēm, ka ik pēc stundas jāpadzeras - arī tad, ja nejūtam slāpes. Kamēr nebūsim organismu pieradinājuši pie regulāra ūdens patēriņa, varam nejust arī slāpes, jo organisms pielāgosies un izmantos rezerves.