Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) gan rosināja noteikt, ka 2019. gadā bez pašvaldības līdzfinansējuma aizņēmumi Valsts kasē tiks nodrošināti tikai skolu avārijas stāvokļa novēršanai, ar norunu, ja ir saņemts atbildīgās valsts institūcijas atzinumus par avārijas stāvokli, kā arī VARAM un IZM pozitīvs, savstarpēji saskaņots atzinums par pašvaldības un attiecīgās izglītības iestādes darbības turpinājumu atbilstoši plānotajām reformām.
Ministra redzējums pašvaldību pārstāvjus neapmierināja un par šo jautājumu izvērsās vairāku stundu garas diskusijas.
Rezultātā abas puses vienojās, ka ar pašvaldības līdzfinansējumu 10% apmērā iestāžu investīciju projektiem aizņēmumi Valsts kasē tiks nodrošināti, ja būs IZM un VARAM pozitīvs atzinums FM par attiecīgā projekta nepieciešamību izglītības nodrošināšanā un ieguldījumu ilgtspēju.
Bez pašvaldību līdzfinansējuma tiks nodrošināti aizņēmumi tikai tajos gadījumos, ja būs valsts institūciju atzinums par skolas ēkas neatbilstību Būvniecības likuma prasībām, kopā ar IZM un VARAM atzinumiem par projekta ilgtspēju.
Savukārt pārējiem investīciju projektiem pašvaldībām būs jānodrošina līdzfinansējums līdz 25% no kopējām izmaksām, lai gan LPS sākotnēji bija gatava nodrošināt to tikai 10% apmērā. Visas šīs norunas attieksies tikai uz 2019. gadu.
Patlaban šī ir LPS oficiālā nostāja. Lai gan Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Reirs šādu iespējamo vienošanos atbalstīja, par kopējo valdības nostāju tiks lemts rīt, 6. martā, sasaucot valdības ārkārtas sēdi. Ja gadījumā valdība šādu piedāvāto redakciju neatbalstīs, LPS būs tiesīgs vienošanos neparakstīt.
FM pārstāvji gan norādīja, ka ar šādu norunu pašvaldības riskē, ka valstij līdz gada beigām nepietiks līdzekļu, lai nodrošinātu aizņēmumus Eiropas Savienības fondu projektu nodrošināšanai.