Seksuālo minoritāšu jautājums ir no tiem, kas joprojām šķeļ sabiedrības viedokli un manifestējas dažādos veidolos - no atbalsta tādām akcijām kā praids līdz sistemātiskai vardarbībai, kas dažkārt iesaistītajiem beidzas fatāli. Kādēļ sabiedrībā joprojām valda aizspriedumi un klaja neiecietība pret atšķirīgo?
"Pastāv vairākas dažādības dimensijas (alfabētiskā secībā) - dzimums, etniskā piederība, invaliditāte, reliģiskā piederība, seksuālā orientācija, vecums. Katrai no šīm dimensijām ir savas vēsturiskās, politiskās un sociālās saknes, bet viens ir vienojošais - tās nevar izmanīt vai mazināt, piemēram, ādas krāsu, seksuālo orientāciju, un to ietekme uz cilvēku, viņa personības veidošanos nav novēršama, piemēram, reliģija.
Mēs katrs veidojam savu priekšstatu par otru, citādo, svešo, bet diemžēl ļoti bieži tas tiek veidots tieši informācijas, zināšanu vai pieredzes trūkuma dēļ, balstīti uz stereotipiem un aizspriedumiem.
Balstoties uz to, veidojas diskusijas, kur bieži nonākam kategorijās "mēs" un "citi", "labais" un "ļaunais", "pareizais" un "nepareizais"," sarunā ar portālu "Apollo" norāda Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), kas ar dažāda veida minoritāšu un sociālo grupu stāvokļa pētīšanu nodarbojas kopš 2002. gada.
"Termins "seksuālā orientācija" bieži tiek lietots kā sinonīms homoseksualtitātei un "ne-heteroseksualitāte" kategorizēta kā novirze no normas, piemēram, heteroseksuālu cilvēku privātā dzīve tiek pieņemta kā pats par sevi saprotams fakts.
Taču, runājot par homoseksualitāti - tiek teikts "tā ir katra paša darīšana" un ka sabiedrībā tai nav vietas, tādējādi šai tēmai tiek uzlikts tabu," uzskata SIF pārstāvji.